Nedjelja, 28 travnja, 2024
NaslovnicaNekategoriziranoFUTSAL Težak poraz Novog Vremena protiv Torcide, gosti napunili mrežu Makarana

FUTSAL Težak poraz Novog Vremena protiv Torcide, gosti napunili mrežu Makarana

Regularni dio HMNL ušao je u završnu fazu. Ovaj vikend na rasporedu su dvoboji 17. kola, među kojima je bio i onaj između Novog Vremena i Torcide. Makarani su ovu utakmicu dočekali u padu forme nakon dva uzastopna poraza (od Dinama i Squarea), dok su Splićani podno Biokova doputovali nakon važne pobjede nad Uspinjačom.

Unatoč tome, Makarani su u ovaj susret ušli kao favoriti, ali su na kraju su doživjeli težak poraz. Torcida je potpuno nadigrala favorizirane domaćine i došla do uvjerljive pobjede.

Uvodne minute pripale su Torcidi koja je visokim presingom iznenadila Novo Vrijeme. U 2. minuti Mišerda je odlično uposlio slobodnog Asanovića, čiji udarac iz prve silovito pogađa desnu vratnicu. Bašković je u toj situaciji bio potpuno nemoćan, ali srećom po domaćine lopta ipak nije pronašla put do mreže. Što se nije dogodilo u trećoj, jest u sljedećoj minuti. Još jednom je u glavnoj ulozi bio Asanović, koji ovaj put lijepo pogađa za vodstvo Splićana.

Odmah potom Makarani kreću u ofenzivu te Lima s nekoliko uzastopnih udaraca testira Bilandžića. No, skoro svi njegov pokušaji završili su u bloku, a onaj najopasnije gostujući vratar je odlično obranio. Niti minutu kasnije, Torcida dolazi na 0:2.Gosti su odjurili u kontru, koju je uspješno realizirao Repić.

Torcida je već nakon par minuta igre priredila hladan tuš favoriziranim domaćinima, koji nikako nisu uspijevali pronaći pravi ritam.

U jeku intenzivnih napada Novog Vremena, Splićani odlaze na velikih 0:3. Ovog puta mrežu domaćih pogodio je Kovačević. Niti minutu kasnije, isti igrač zabija za 0:4. U posljednjim sekundama prvog dijela sijevnula je još jedna kontra Splićana, koju je realizirao raspoloženi Repić i tako došao do svog drugog pogotka na utakmici. Na poluvrijeme se tako otišlo s 0:5 za Torcidu.

Prva prilika u nastavku ujedno je bila i pogodak. U 24. minuti Repić je odlično primijetio slobodnog Legčevića, koji iz poluokreta efektno prebacuje Baškovića za nevjerojatnih 0:6.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata te je Torcida došla do velike pobjede.

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Dominik Čičić, Sven Anton Horvath, Kristijan Jurilj, Roko Gašpar, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Vitor Hugo de Lima da Silva, David Barbarić, Davi Dos Santos Melo Araujo, Jakov Mudronja, Jakša Herceg, trener: Duje Bajrušović

TORCIDA: Duje Kulušić, Antonio Repić, Karlo Sirovica, Matej Stude, Mijo Mišerda, Toni Legčević, Milan Družijanić, Ante Kovačević, Luka Grubišić, Mateo Poljarić, Antonio Asanović, Toni Silić, Josip Bilandžić, trener: Petar Matenda

STRIJELCI: 0:1 Asanović (3′), 0:2 Repić (5′), 0:3 Grubišić (14′), 0:4 Kovačević (14′), 0:5 Repić (20′), 0:6 Legčević (24′)