Ponedjeljak, 13 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Damir Rašić u završnici spasio Zmaj novog poraza

Nogomet: Damir Rašić u završnici spasio Zmaj novog poraza

Odigrano je 25. kolo 3.NL-Jug. Nogometaši Zmaja pred svojim su navijačima ugostili ekipu Vodica, a nakon 90 minuta igre završilo je bez pobjednika (1:1).

Prvih dvadesetak minuta proteklo je vrlo borbeno. I jedni i drugi nastojali su čim prije doći do vodećeg pogotka, no do njega su nažalost, prvi stigli gosti. U 25. minuti Vodičani su izborili kazneni udarac, kojeg je sigurno realizirao Stipe Silov. Primljeni pogodak probudio je Zmajevce, koji su u nastavku prvog poluvremenu preuzeli konce igre u svoje noge. Igra se preselila na gostujuću polovicu, ali osim izraženog posjeda, nogometaši Zmaja nisu uspijevali kreirati neku izgledniju priliku. Vodičani su pak djelovali mirno i koncentrirano te su vrebali priliku za kontru. U posljednjih pet minuta, gostujući igrači su se čak dva puta našli u gol šansi. Najbliži povećanju prednosti bili su u 45. minuti. Još jednom u glavnoj ulozi našao se strijelac Stipe Silov, koji je najprije fintom slomio svog čuvara, a potom silovito potegnuo, no Tuhai je upisao veliku obranu i spasio svoju ekipu još većeg zaostatka.

U drugom poluvremenu Zmaj je maksimalno pojačao svoj pritisak, te se cijeli drugi dio igralo pred golom Vodičana. Najviše problema gostujućoj obrani zadavao je Marko Brstilo, koji je nekoliko puta probio desni bok i gurnuo suigrače u gol šansu, međutim realizacija je još jednom izostala. Dvadesetak minuta prije kraja u igru je ušao Soromtochuwku Igwenwanne, koji je donio dodatnu dozu energije. Dapače, zimsko pojačanje Zmaja vrlo brzo se našlo u izglednoj prilici, ali njegov udarac otišao je za malo pokraj gola. U 82. minuti, Zmaj napokon dolazi do zasluženog izjednačenja. G

osti su nespretno izbili jednu loptu iz svog kaznenog prostora, a ona je došla ravno u noge Damiru Rašiću, koji odmjerenim i preciznim udarcem neobranjivo pogađa za 1:1. Posljednjih desetak minuta Zmaj je svim silama pokušavao doći do pobjede, a najbliži tome ponovno je bio Damir Rašić. Jedini domaći strijelac izveo je slobodnjak u opasnoj zoni. Bio je to odličan udarac, no Marko Benat čudesnom obranom spašava svoju ekipu i ostavlja je u egalu. U preostalih nekoliko minuta svi Zmajevi napadi uspješno su odbijeni, te je na kraju završilo podjelom bodova.

Iako je Zmaj u većem dijelu utakmice imao inicijativu i nekoliko izglednih prilika, ništa manje opasne nisu bile ni Vodice. Dapače, da je kojim slučajem realiziran jedna od njihove dvoje kontre u završnici prvog poluvremena, mogli su i pino ranije riješiti pitanje pobjednika.
Samim time, ovakav konačan ishod ujedno i najrealniji.

Zmajevci su s jednim osvojenim bodom došli do njih ukupno 18, no s o da je dubrovački GOŠK upisao pobjedu, Zmajeva situacija ponovno se pogoršala. Naime, na pretposljednje mjesto vratio se Split, koji ima pet bodova više od Zmaja, pa je jasno da će igračima Gorana Šušnjare za spas od ispadanja trebati pravo čudo.

Sljedeće kolo igra se u subotu 04.5., kada Zmaj ide na noge Uskoku.