Ponedjeljak, 22 lipnja, 2026
NaslovnicaAKTUALNOŽupan Boban: "Radimo na zaštiti Osejave. Održali smo dva sastanka s Ministarstvom...

Župan Boban: “Radimo na zaštiti Osejave. Održali smo dva sastanka s Ministarstvom i uključit ćemo Grad kroz Prostorni plan”

Župan Blaženko Boban u razgovoru s novinarima, nakon održane tiskovne konferencije HDZ-a, rekao je kako Makarani ne trebaju brinuti za Osejavu. Naime, kazao je kako prodaja zemljišta na Osejavi zbog koje se protekle godine u Makarskoj održao prosvjed neće ići na dnevni red Skupštine Splitsko-dalmatinske.

– Iako je Grad zadržao namjenu u Prostornom planu i iako je izdao lokacijsku dozvolu, zbog interesa građana smo povukli ovu točku s dnevnog reda. Nemam pojma ni kad će doći na dnevni red, ni hoće li ikad uopće, kazao je Boban.

S obzirom da je udruzi UZOR Osejava, kako su javno poručili na prosvjedu protiv gradskih radova na Osejavi, obećao postupanje u cilju zakonske zaštite, pitali smo je li po tom pitanju nešto poduzeto.

– Slažem se s udrugom. Treba zaštititi svako zelenilo, a ni Vlada RH nije bez razloga uvela ovaj zeleni projekt za Gradac, Makarsku i Tučepi kako bi sufinancirala zelenilo. Imamo sinergiju Županije i Ministarstva i radimo na tome. Imali smo dva sastanka, i kad bude pri samom kraju, obavijestit ćemo medije i udrugu, tvrdi župan.

Na naše pitanje jesu li sastanci održani baš zbog Osejave rekao je da su do sada bila dva sastanka.

Zanimalo nas je postoji li za sada neki zaključak tih radnih sastanaka na što nam je rekao kako se neke stvari još moraju isfiltrirati s Ministarstvom.

– Morat ćemo uključiti Grad Makarsku vezano za Prostorni plan. Kad kažem da se Županija time bavi, mislim i na našu instituciju More i krš zaduženu za postupke zaštite, rekao je Boban.

I.Ćirak /foto M.D., ilustracija