Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTUMN: Remi u derbiju začelja, Brela svladala novopečene prvake

UMN: Remi u derbiju začelja, Brela svladala novopečene prvake

Do kraja još jedne sezone makarske malonogometne lige preostalo je još manje od mjesec dana. Iako je od ranije poznato da je Gornja Vala obranila naslov prvaka, to ne znači da ostale utakmice nisu zanimljive.

Sinoć je doigran prvi dio 21. kola, a uzbuđenja nije nedostajalo.

Najefikasnija utakmica večeri bila je ona između Downtowna i Fast food Monaca. Dvije ekipe iz donjeg dijela ljestvice ponudile su pravi spektakl, a nakon velike borbe završilo je podjelom bodova (3:3).
Pogotke za Breljane postigli su Jakir, Šošić i Katušić , dok su kod Monaca mreže tresli Lasić i Gašpar (jedan gol zapravo je bio autogol, Husičića).

S ovakvim končanim raspletom nitko nije pretjerano zadovoljan, no nešto mirniji može biti Downtown, koji i dalje ima tri boda prednosti u odnosu na svoje jučerašnje protivnike.

Nakon što je prošli tjedan osigurala novu titulu, Gornja Vala u derbiju kola odmjerila je snage s Brelima. Iako za Drveničane rezultatski nebitan, ovaj dvoboj privukao je veliku pozornost (što je i logično s obzirom da je riječ o utakmici između dvostrukog uzastopnog prvaka i prošlogodišnjeg viceprvaka.

Nakon 40 minuta minimalna pobjeda pripala je Arancionerima, koji su tako barem malo smanjili veliki bodovni minus u odnosu na svoje rivale. Jedini gol na utakmici djelo je Luke Bekavca, kojem je to bio 13. ovosezonski gol.

Vrlo zanimljivo bilo je i u ogledu između Amicis i Malog plamena. Spomenuti akteri odigrali su vrlo sadržajnih i efikasnih 40 minuta, nakon kojih je s 4:2 bolji bio Amicis. Do novog slavlja vodili su ih Zelić, Pejković, Vukoja i Vuletić.
Na listu strijelaca Malog plamena upisali su se Ursić i Pejković (autogol).
U posljednjoj utakmici večeri sastali su se The Magic pub i PP Makarska. Dvije ekipe iz gornjeg dijela ljestvice odigrali su tvrd i neizvjestan susret, a s 2:1 slavili su Čarobnjaci.

Oba gola za dečke sa Zelenke postigao Antonio Rudelj dok je jedini strijelac Policajaca bio Mario Kujundžić.
Preostale dvije utakmice 21. kola igraju se večeras. Prvi će na teren izaći malonogometaši DPH Torcide MR i DPH Tučepi, a kolo će zaključiti Recreativo i Pizzeria Domina.