Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTUMN MAKARSKA Tučepi čudesnim preokretom do pobjede nad Monacom

UMN MAKARSKA Tučepi čudesnim preokretom do pobjede nad Monacom

Sredina tjedan već tradicionalno je rezervirana za lokalnu malonogometnu ligu. Sve četriri utakmice bile su na rasporedu u srijedu, a uzbuđenja nije nedostajalo.Prvi su na teren izašli Fast food Monaco i DPH Tučepi. Dvoboj dvaju ekipa iz donjeg dijela ljestvice pokazao se kao pravi spektakl, koji je okrunjen čudesnim preokretom u posljednjim sekundama.

Prvi pogodak pao je u 18. minuti, kada Joško Lasić zabija za 1:0. Postignuti gop dao je krila dečkima sa Zelenke, koji u 22. minuti preko Buljana odlaze na 2:0. Takvo stanje potrajalo je do 32. minute, kada se Tučepljani bude i započinju veliki preokret. U 32. minuti Marko Antonio Visković smanjuje na 2:1 i vraća nadu svojoj ekipi. Ono što je uslijedilo u posljednjoj minuti malo tko je mogao i pomisliti, a kamoli predvidjeti. U 40. minutu ušlo s se 2:1 za Monaco, no DPH Tučepi golovima Mravičića i Viskovića dolaze do 2:3 i slave veliku pobjedu.

Druga utakmica večeri bila je ona između Amicisa i Magic Puba. Bio je to još jedan odličan susret, a sve ono najvažnije odviklo se u posljednjih osam minuta. Najprije je u 32. minuti Marko Rašić doveo Čarobnjake u vodstvo, a ubrzo potom Ivan Šalinović zabija za 1:1 i vraća Amicis u igru. Tri minute prije kraja ponovo je Magicov junak bio Marko Rašić. Svojim drugim pogotkom na utakmici doveo je ekipu sa Zelenke na prag pobjede. No, od toga na kraju ipak nije bilo ništa. U 39. minuti Čarobnjaci rade šesti akumulirani prekršaj te Amicis dobiva priliku iz deseterca. Siguran izvođač bio je Ivan Šalinović, koji je novim golom postavio konačnih 2:2.

Najmanje uzbuđenja ponudila je utakmica između Recreativa i Brela. Iako se očekivala neizvjesna borba do posljednje sekunde, stvari su se odvile potpuno drugačije. Arancioneri su još jednim odličnim nastupom došli do nova tri boda i potvrdili da prošlotjedno slavlje nad Policajcima nipošto nije bila slučajnost.

Breljani su poveli već u 7. minuti, kada je mrežu Recreativa načeo Toni Jakir. Tri minute prije kraja prvog poluvremena, Brela preko Luke Jakira povećavaju svoju prednost. Konačnih 0:3 postavio je Vedran Zelić u 34. minuti.

Posljednja utakmica večeri bila je ona između Pizzerie Domine i Gornje Vale. Premda se vjerovalo da će Drveničani bez većih problema do nove pobjede, te prognoze nisu se obistinile. Naime, dečki iz Domine namučili su branitelja naslova i aktualnog lidera te su sve do pred kraj bili u igri za remi. Dapače, upravo su oni bili ti koji su došli do prvog pogotka na utakmici. Za to je najzaslužniji Lui Lalić, koji je u 7. minuti šokirao Drveničane i doveo Dominu u vodstvo. Takvo stanje zadržalo se sve do 16. minute, kada Pavo Čančar zabija za 1:1.

Nastavak utakmice počeo je vrlo burno. Gornja Vala je s dva gola u minuti odjurila na 1:3 i napravila značajan korak ka novoj pobjedi. U oba navrata strijelac za lidera bio je Toni Divić. Šest minuta kasnije, Domina ipak dolazi do daha, te Lui Jakelić svojim drugim pogotkom smanjuje na 2:3. Sve dvojbe oko pobjednika otklonio je Toni Divić, koji u 39. minuti dolazi do hat-tricka i potvrđuje pobjedu Gornje Vale. Sljedeće kolo igra se za tjedan dana.