Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTSpektakl na Slatini: Jadran u golijadi nadvisio Uraniu

Spektakl na Slatini: Jadran u golijadi nadvisio Uraniu

Pravi spektakl! Tako bi se najbolje moglo opisati ono što su jučer priredili nogometaši Jadran i Uranie.

Subota je bila rezervirana za početak nove natjecateljske sezone, a spomenuta utakmica bila je pravi „praznik“ nogometa. Nogometaši Uranie prošle sezone napustili su trećeligaško društvo, a u prvoj utakmici na županijskom nivou put ih je odveo do prvih susjeda.

Dvoboj na Slatini ponudio je „vatromet“ golova na obje strane, no uvjerljiva pobjeda pripala je Tučepljanima (7:4).
Bio je to nogometni spektakl u kojem su svi prisutni mogli istinski uživati.

Prvi su do pogotka stigli Tučepljani. Mrežu gostiju već u 5. minuti načeo je Marin Koštić, a 11 minuta kasnije na 2:0 povisio je Blažen Godinović.

U 33. minuti Nediljko Kovačević zabija za 2:1 i vraća neizvjesnost u utakmicu.
Pred sam kraja prvog poluvremena, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Antonio Bušelić odvodi Jadran na velikih 3:0.

Nastavak utakmice donio je još više uzbuđenja. Najprije je u 51. minuti Ante Sokol pogodio za 4:0, da bi desetak minuta kasnije Urania postigla čak dva pogotka u razmaku od samo dvije minute. Prvo je u 61. minuti Nediljko Kovačević smanjio na 4:2 minutu poslije Marko Kapović zabio je za 4:3. U tim trenucima činilo se da je Urania napokon pohvatala konce igre i da bi do kraja mogli gledati pravu dramu.

Ipak, sve sumnje oko končanog ishoda otklonio je Ivan Buhač, koji je u 71. minuti ponovno odveo Jadran na dva pogotka prednosti. U 84. minuti isti igrač zabija za 6:3 a minutu kasnije Koštić svojim drugim pogotkom na utakmici donosi Tučepljanima velikih 7:3.
U 91. minuti Nediljko Kovačević uspio je tek ublažiti poraz Uranie.

Jadran je tako novu sezonu otvorio na najbolji mogući način, dok Baškovođani nemaju razloga za zadovoljstvo.

Tučepljani trenutno drže 2. mjesto s tri osvojena boda, dok je Urania pretposljednja 13. bez bodova.

Sljedeće kolo igra se za sedam dana. Jadrana očekuje gostovanje u Kaštel Starom, dok će Baškovođani na svom terenu dočekati OSK.