Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj porazom od direktnog konkurenta zakomplicirao svoj status

Nogomet: Zmaj porazom od direktnog konkurenta zakomplicirao svoj status

Za vikend je odigrano novo kolo 3.NL-Jug. Sve utakmice bile su na rasporedu u subotu, 30.03. u 15:00, a nama najzanimljivija bila je ona između GOŠK-a iz Dubrovnika i Zmaja.

Igrači Gorana Šušnjare cijelu sezonu vode grčevitu borbu za ostanak te nikako ne uspijevaju uhvatiti kontinuitet forme. Prije dva tjedna Zmajevci su u Makarskoj s 1:0 svladali biogradski Primorac, no već u sljedećem kolu doživjeli su težak poraz u Unešiću (3:0).

Dvoboj u Dubrovniku nije bio osobito sadržajan. Tijekom svih 90 minuta gledali smo ravnopravnu borbu, a spretniji i sretniji bili su GOŠK-ovci. Jedini pogodak na utakmici postignut je u 9. minuti, kada je za 1:0 zabio Antonio Delevski.
Ispostavilo se da je to ujedno bio i konačan rezultat, zahvaljujući čemu je GOŠK stigao do velike pobjede.

S nova tri boda na kontu GOŠK se odvojio od Zmaja i skočio na 14. mjesto, čime je „fenjer“ prepustio RNK Splitu. S obzirom da je do kraja aktualne sezone preostalo još 9 kola, jasno je da ćemo konačan rasplet za ostanak u trećeligaškom društvu saznati tek pred kraj natjecanja.

Za tjedan dana očekuju nas nova nadmetanja, a Zmaj će pred svojim navijačima ugostiti Hrvatski Vitez. Riječ je o klubu koji se posljednjih godina redovito nalazi u borbi za visoki plasman, stoga je jasno da igrače Gorana Šušnjare očekuje vrlo izazovan protivnik.