Malonogometaši Novog Vremena odigrali su prvu utakmicu polufinala doigravanja. U dvorani Mladosti u Rijeci uspješniji je bio klub s Kvarnera, koji je slavio 5:2.
Nakon što su velikim preokretom izbacili Dinama, sada ih je čekao još ozbiljniji i kvalitetniji protivnik. Iako je dobra igra iz posljednje dvije utakmice protiv Zagrepčana davala nadu da nešto slično mogu ponoviti u Rijeci, za sada ipak ne ide po njihovim planovima.
Rijeka je odlično otvorila i već u 4. minuti povela 1:0. Strijelac vodećeg gola bio je Elvir Husarić. Nakon toga uslijedio je duži period bez novih pogodaka, a mreža se ponovno zatresla tek u 18. minuti, kada Rafinha zabija za 2:0. U posljednjoj minuti prvog dijela Lima smanjuje na 2:1 i vraća gostima nadu u preokret.
Nažalost, u drugih 20 minuta Rijeka je znatno podigla nivo igre i odjurila na visoku prednost. Makarani će do kraja nisu uspjeli vratiti te su u konačnici poraženi 5:2. Na listu strijelaca za Rijeku upisali su se još i Teo Turk, Luka Suton i Rafinha (potonji dvojac zapaprio je svom bivšem klubu), dok je za Novo Vrijeme opet pogodio Lima.
Uvodni poraz svakako mu je zakomplicirao život, ali ništa još nije izgubljeno. Plufinale se igra na tri pobjede, a priliku za izjednačenje Makarani će imati već u ponedjeljak.
Druga utakmica također se igra u Dvorani Mladosti, a najgora opcija bilo bi u Makarsku doći sa zaostatkom 2:0. U takvoj situaciji, protiv ovako kvalitetnog protivnika nikome ne bi bilo lako. Nema, sumnje, drugi dio polufinalnog ciklusa bit će još uzbudljivi i vjerujemo, s pozitivnim ishodom po naše malonogometaše.
Dora Srzić





