Utorak, 14 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Vrijedna pobjeda Jadrana

Nogomet: Vrijedna pobjeda Jadrana

Splitsko-dalmatinski županijski prvoligaši ovaj su vikend odigrali 22. prvenstveno kolo. Nogometaši Jadrana na svojoj su Slatini dočekali vranjički Omladinac, koji je pobijeđen s 2:1.

Tučepljani su kolo ranije identičnim rezultatom poražen u Otoku, stoga su ovu utakmicu vidjeli kao odličnu priliku za povratak na pobjednički kolosijek., S takvim stavom su i istrčali na teren, što im se u konačnici i isplatilo.

Jadran je odigrao vrlo dobru utakmicu te je na kraju došao do zaslužene pobjede.
Na prvi pogodak čekalo se do 36. minute kada Ivan Kraljević zabija za 1:0 vodstvo domaćeg sastava. Postignuti gol Jadranašima je dao veliki vjetar u leđa za nastavak susreta te su na krilima dobre igre petnaestak minuta prije kraja došli i do drugog pogotka. U 76. minuti na 2:0 povisio je Marin Koštić, koji je tako doveo svoj klub na prag osvajanja tri boda.

Osam minuta kasnije, gosti preko Zvonimira Ožegovića smanjuju na 2:1. Omladinac je time probudio nadu da u posljednjim minutama možda može doći do remija, no u tome nije uspio. Iako su u posljednjih desetak minuta ostali s igračem manje (Marin Božić dobio je crveni karton), Tučepljani su uspješno očuvali stečenu prednost i došli do vrijedne pobjede.
Jadran je s ova tri boda u potpunosti uhvatio priključak sa sredinom ljestvice te sada drži 8. mjesto s 28 bodova na kontu (koliko ima i njegov ovotjedni rival Omladinac).

U sljedećem kolu igrači Jurice Karabatića idu u goste Mračaju iz Runovića.
Piše: Dora Srzić/ foto NK Jadran

HNK JADRAN (T) – NK OMLADINAC 2:1 (1:0)
STADION: Slatina
GLAVNI SUDAC: Mladen Labrović (Glavice)
STRIJELCI: 1:0 Kraljević (36′), 2:0 Koštić (76′), 2:1 Ožegović (84′)
HNK JADRAN (T): Alen Šarić-Hodžić, Marin Jović, Mateo Roskam, Blažen Godinović, Antonio Bušelić, Lovre Čović, Ante Sokol, Vinko Pear, Marin Koštić, Marin Božić, Ivan Kraljević
KLUPA: Petar Matić, Ivan Buhač, Nikola Pašalić, Danijel Džoja, Bartul Cvitanović, Marko Švec-Sisarić, Ivan Šutić-Galić
TRENER: Jurica Karabatić
NK OMLADINAC: Marin Puharić, Jure Šerić, Stipe Mašić, Corley Lui Lalić, Miroslav Ninčević, Zvonimir Ožegović, Roko Puljiz, Marin Radić, Marin Cikatić, Zdravko Tomičić, Petar Mišković
KLUPA: Marin Jurić, Ivan Gotovac, Marko Radić, Duje Livaja, Lovre Grubišić, Bruno Jurić, Toni Tokić