Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet:Jadran svladao Primorac

Nogomet:Jadran svladao Primorac

Nogometne sezone ušle su u svoju završnu fazu. Iako je u splitsko-dalmatinskoj županijskoj ligi ime novog prvaka poznato već neko vrijeme, to ne znači da ostale utakmice nisu zanimljive. Tučepski Jadran ovaj je tjedan pred svojim navijačima ugostio stobrečki Primorac, kojeg je na kraju porazio s 2:0.

Jadran već par tjedana pokušava u potpunosti uhvatiti korak s ekipama iz sredine ljestvice, a jučer je došao do ostvarenja cilja. Na Slatinu je stigao uvijek neugodni Primorac, koji je ove sezone već jednom svladao igrače Jurice Karabatića (1:0). Samim time, nogometašima Jadrana nije nedostajalo motiva.

Sunčana subota na Makarskoj rivijeri ponudila je odličan nogomet u kojem su domaćini nadigrali svoje suparnike i došli do zaslužene pobjede. Dapače, sve dileme razriješen su već nakon prvih 25 minuta kada su si Tučepljani dvama pogocima trasirali put ka osvajanju tri boda.

Jadran je do vodstva stigao već u 4. minuti, kada za 1:0 zabija Ante Sokol. Rani gol domaćinima je dao krila za nastavak utakmice, te ubrzo dolaze do povećanja prednosti. Na 2:0 u 25. minuti povisio je Blažen Godinović, omogućivši tako svojoj ekipi da u nastavku zaigra mirno i rasterećeno.

Nogometaši Jadrana nastavili su istim tempo te su bez problema očuvali stečeno vodstvo i došli do nove pobjede.

Ovakvim konačnim ishodom, Jadran se bodovno izjednačio sa šestoplasiranom Mladosti (koja u ponedjeljak igra protiv Uranie), dok u odnosu na petoplasirani Primorac ima tek dva boda manje.

Pretposljednje, 25. kolo na rasporedu je u subotu, 18.05., a igrače Jurice Karabatića gostovati kod Poljičanina.