Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTNOGOMET Jadran „petardom“ kroz Srinjine

NOGOMET Jadran „petardom“ kroz Srinjine

Vikend za nama donio je 25. kolo 1.ŽNL. Nogometaši tučepskog Jadrana gostovali su kod posljednjeplasiranog Poljičanina, koji je već odavno matematički preselio u niži rang. Igrači Jurice Karabatića odigrali su odličnu utakmicu te su slavili s uvjerljivih 1:5.

Jadran je u okolicu Omiša otputovao kao izraziti favorit a taj status itekako je opravdao. Dapače, Tučepljani su odigrali jednu od najboljih utakmica sezone i više nego zasluženo došli do nova tri boda.

Mrežu Poljičanina u 25. minuti načeo je Ivan Buhač, a u 38. minuti Marin Koštić odvodi goste na dva pogotka prednosti. U preostalih sedam minuta nije bilo promjene rezultata te se na odmor otišlo s 0:2 za Jadran. Nastavak je bio još zanimljiviji i efikasniji. U drugih 45 minuta vidjeli smo čak četiri pogotka, a prvi od njih ponovno je bio djelo Marina Koštića. Ponajbolji igrač Tučepljana u 50. minuti odveo je svoju ekipu na velikih 0:3 te je zahvaljujući tome stigla na prag pobjede.

Tri minute kasnije, Ivan Bulić smanjuje na 1:3 i domaćinima vraća nadu da možda još nije sve izgubljeno. Nakon toga uslijedio je dugi period bez novih golova, a sedam minuta prije kraja Marko Švec-Sisarić zabija za 1:4 i otklanja sve dileme oko pobjednika (ako ih je uopće i bilo). Konačnih 1:5 postavio je Marin Božić u 86. minuti.

Jadran je tako nakon dugo vremena došao do dvije uzastopne pobjede, a uz to se još malo primaknuo ekipama iz gornjeg dijela ljestvice.

Tučepljani trenutno drže sedmo mjesto s 34 osvojena boda, tri manje od pete Mladosti. Poljičanin je pak ostao na začelju s tek šest osvojenih bodova u cijeloj sezoni.

Sljedeće, a ujedno i zadnje kolo ovogodišnjeg izdanja Splitsko-dalmatinske županijske lige na rasporedu je krajem tjedna. Jadran će sezonu zaključiti na svojoj Slatini, gdje će u subotu dočekati sinjski trogirski Slaven.

Dora Srzić/ foto NK Jadran /ilustracija

NK POLJIČANIN – HNK JADRAN (T) 1:5 (0:2)
STADION: Bačevac
GLAVNI SUDAC: Ivan Ujević
STRIJELCI: 0:1 Buhač (25′), 0:2 Koštić (38′), 0:3 Koštić (50′), 1:3 Bulić (53′), 1:4 Švec-Sisarić (83′), 1:5 Božić (86′)
NK POLJIČANIN: Šime Mužinić, Mate Knezović, Tomislav Škaričić, Toni Muše, Stipe Ordulj, Bepo Jurčić, Karlo Grabar, Gordan Veljača, Luka Sikirica, Ivan Bulić, Marko Aničić
KLUPA: Anđelo Solje, Matej Ordulj, Ivan Stepinac, Lovre Bugarin, Roko Čović, Stipe Kurir, Mario Dujmović
TRENER: Jozo Pavić
HNK JADRAN (T): Antonio Husičić, Marin Jović, Blažen Godinović, Lovre Čović, Ivan Buhač, Nikola Pašalić, Ante Sokol, Bartul Cvitanović, Marin Koštić, Marin Božić, Ivan Šutić-Galić
KLUPA: Alen-Šarić- Hodžić, Todor Kadić, Danijel Džoja, Marko Švec-Sisarić
TRENER: Jurica Karabatić