Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTFUTSAL Novo Vrijeme do nove pobjede, Lima hat-trickom srušio Uspinjaču Gimku

FUTSAL Novo Vrijeme do nove pobjede, Lima hat-trickom srušio Uspinjaču Gimku

Sinoć su se u Makarskoj u sklopu 12. kola HMNL sastali Novo Vrijeme i Uspinjača Gimka. Utakmica se zbog radova na obnavljanju gradske dvorane igrala u Apfel Areni, a u izuzetno efikasnom dvoboju bodovi su nakon velike drame pripali igračima Duje Bajrušovića.

Nakon nekoliko dobrih situacija, u 9. minuti domaćinima se isplatio trud. Barbarić je fenomenalnom loptom između protivničkih linija Limu izbacio u izglednu situaciju, koju ovaj vješto koristi i efektnim lobom dovodi Novo Vrijeme u vodstvo. Odmah potom Barbarić je mogao povisiti na 2:0, ali njegov pokušaj otišao je pokraj gola.

U 11. minuti gosti su u jednom od rijetkih dolazaka pred vrata Baškovića uspjeli doći do izjednačenja. Šundov je lukavom loptom lijepo uposlio Kovačića, koji neobranjivo pogađa za 1:1. Tri minute kasnije Lasić je loptom preko cijelog terena doveo Rafinhu u čistu priliku za vodstvo, ali Brazilac nije uspio primiriti loptu na pravi način pa je Vuković to odbio u out. Nakon toga uslijedio je par minuta igre bez izglednijih šansi, no tri minute prije kraja utakmica se ponovo zahuktala. U 17. minuti Rafinha novim udarcem testira Vukovića, ali vratar Uspinjače Gimke još jednom izlazi kao pobjednik. Do kraja prvog dijela ništa se značajnije nije dogodilo te se na odmor otišlo s neodlučenim rezultatom.

Nastavak utakmice je, baš kao i prvo poluvrijeme, počeo velikom dominacijom domaćina. Ovoga puta oči u oči s Vukovićem našao se Musinov, ali golman Zagrepčana upisao je novu važnu obranu i spasio goste dolaska u novi rezultatski zaostatak. Međutim, takvo stanje nije dugo potrajalo. Već u sljedećoj minuti Barbarić je udarcem iz teške pozicije nastojao iznenaditi Vukovića. Izgledalo je da potonji ima loptu pod kontrolom, ali ona mu je nekako iskliznula iz ruku te na njegovu žalost završila u mreži. Taj pogodak dao je krila “bijelima” koji su nakon toga jurnuli po povećanje prednosti.

U 24. minuti Zagrepčani su imali zicer za 2:2, ali na kraju su ostali prekratki za koji centimetar. Matković je brzo izveo slobodnjak, odlučivši se na dodavanje u for Crnčeviću koji se našao sam pred Baškoviićem, ali njegov udarac otišao je pokraj gola.

U 29. minuti Novo Vrijeme preko Barbarića odlazi na 3:1. Lasić je odličnom loptom gurnuo Barbarića u kontru, a nakon prvog neuspjelog, iz drugog pokušaja Barbarić zabija za povećanje prednosti Makarana.

Uspinjača Gimka već u sljedećem napadu dolazi do 3:2. Matković je izveo slobodnjak te je kratkom loptom dodao za slobodnog Crnčevića, koji iz teške situacije zabija za smanjenje prednosti domaćina. U 32. minuti Kosor promašuje prazna vrata i na semaforu ostaje 3:2. Što su propustili Kosor i Crnčević, minutu kasnije napravio je Vardić. Potonji je najprije lijepo prošao po desnom krilu, a potom neobranjivo pogodio lijeve rašlje Baškovićevog gola za izjednačenje. Bio je to uistinu spektakularan gol, kojim se Uspinjača Gimka ponovo vratila u igru.

Na odgovor Novog Vremena nije trebalo dugo čekati. U istoj minuti Lasić se u kaznenom prostoru gostiju uspješno izborio za jednu loptu, a Vuković u pokušaju da ga blokira ruši Lasića i tako domaćinima daje priliku da ekspresno vrate izgubljenu prednost. Siguran izvođač šesterca bio je Lima te zahvaljujući njemu Makarani dolaze do novog vodstva. Odmah potom, Rafinha prolazi po lijevoj strani i iz ni malo lake situacije neobranjivo pogađa za 5:3.

Novo Vrijeme je tako u manje od minute još jednom otišlo na dva gola prednosti, no kao ni prethodni put, nisu ih uspjeli dugo zadržati.

Gosti uvode golmana-igrača, a brojčana prednost ubrzo im se isplatila. Još jednom je strijelac pogotka za Uspinjaču Gimku bio Crnčević. Četiri minute prije kraja, Rafinha i Lima jure u kontru, a međusobnu kombinaciju okrunili su novim pogotkom u mreži Vukovića. Iako se tada činilo da je Novo Vrijeme nadomak pobjede, nije moglo bez nove drame. Na isteku 39. minute Bijeli rade šesti akumulirani prekršaj, pa Zagrepčani dobivaju priliku smanjiti na 6:5. Izvođač deseterca bio je Matković, a iako je Bašković bio na lopti, ona se od njegovih prstiju odbila u mrežu.

Unatoč pritisku, gosti nisu uspjeli doći do novog gola te su bodovi ostali podno Biokova.

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Duje Vladović, Rafael Ferreira Lima, Sve Anton Horvath, Kristijan Jurilj, Roko Gašpar, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Vitor Hugo de Lima da Silva, David Barbarić, Jakov Mudronja, Antonio Husičić, Jakša Herceg, trener: Duje Bajrušović

USPINJAČA: Marko Vuković, Bruno Jakovljević, Filip Kosor, Franjo Matković, Lovro Cigler, Vinko Vardić, Niko Tolj, Martin Šundov, Bepo Paus, Bruno Kovačić, Mario Crnčević, Kristijan Kapural, trener: Dino Kovač

STRIJELCI: 1:0 Lima (9′), 1:1 Kovačić (11′), 2:1 Barbarić (22′), 3:1 Barbarić (29′), 3:2 Crnčević (30′), 3:3 Vardić (33′), 4:3 Lima (33′), 5:3 Rafinha (34′), 5:4 Crnčević (35′), 6:4 Lima (39′), 6:5 Matković (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 10 (4+6), Uspinjača 9 (4+5)