Ponedjeljak, 6 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORT34.KOLO HNL JUG Urania u spektakularnoj utakmici do pobjede nad Uskokom

34.KOLO HNL JUG Urania u spektakularnoj utakmici do pobjede nad Uskokom

Ovog vikenda odigrano je posljednje, 34. kolo 3.HNL-Jug. Svih devet utakmica igralo se istovremeno, a jedna od njih bila je i ona između Uskoka i Uranie. U sjajnom susretu s čak sedam golova do pobjede su na kraju stigli Baškovođani (3:4), koji su tako sezonu zaključili na najljepši mogući način.

Bila je to odlična i vrlo efikasna utakmica u kojoj je svakoj momčadi pripalo po jedno poluvrijeme. Uarnia je sjajno otvorila susret te je do vodećeg pogotka došla već u 12. minuti, a strijelac istog bio je Josip Brkić. U 27. minuti na 0:2 povisio je Frane Urlić, a tri minute kasnije Josip Brkić postiže svoj drugi pogodak na susretu i odvodi Uraniu na tri gola prednosti. U 37. minuti isti igrač dolazi i do hat-tricka! Četiri minute kasnije, Domagoj Poljak nespretno je ubacio loptu u vlastiti mrežu čime Uskok dolazi do smanjenja rezultata. U preostale četiri minute nije bilo novih zgoditaka te se na predah otišlo s čak 1:4 za Uraniu! Uistinu impresivnih prvih 45 minuta za igrače Željka Kalca!

Prva polovica drugog dijela protekla bez značajnih događanja. Baškovođani su bez većih problema kontrolirali tijek dvoboja i čuvali rezultatsku prednost, no dvadeset minuta prije kraja Uskok je ubacio u višu brzinu. Najprije je Luka Grubišić u 70. minuti zabio za 2:3, a pet minuta kasnije Domagoj Poljak postigao je i drugi autogol na susretu. Domaćini su tako 15 minuta prije kraja došli na samo pogodak zaostatka. Urania je tako od dobitne situacije došla do toga da mora strepiti za pobjedu, no na sreću po Baškovođane, na kraju su ipak uspjeli sačuvati stečenu prednost. U preostalih 15 minuta nije bilo promjene rezultata te je tako Urania sezonu zaključila velikom gostujućom pobjedom!