Utorak, 30 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTZmaj na otvaranju proljetnog dijela dočekuje dubrovački GOŠK

Zmaj na otvaranju proljetnog dijela dočekuje dubrovački GOŠK

Ovog vikenda nastavlja se natjecanje u 3.NL-Jug. Nogometaši Zmaja u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva ugostiti će dubrovački GOŠK.

Nakon više od dva mjeseca pauze dalmatinski trećeligaši vraćaju se nogometu. Jesenski dio sezone bio je pun uzbuđenja, ali i iznenađenja. Ono najugodnije definitivno je ekipa Zagore, koja nakon 15 odigranih kola drži prvo mjesto na ljestvici.

U stopu je prati drugoplasirani Zadar, jedan je od najvećih favorita za naslov prvaka. Momčad sa Stanova uoči početka sezone složila je odličnu ekipu te istaknula kandidaturu za plasman u Drugu NL, no za sada ipak ne ide dalje od drugog mjesta. Izgleda da bi ovo moglo biti jedno od najnapetijih proljeća u 3.NL-Jug.

Nogometaši Zmaja prvi dio prvenstva završili su na 10. mjestu. Njihov primarni cilj bio je ostanak u ligi, a dobrim igrama u dosadašnjem dijelu sezone došli su vrlo blizu njegovog ostvarenja. Međutim, bodovne razlike između sredine i donjeg dijela ljestvice nisu velike te je još dosta bodova u igri, pa je prerano za bilo kakve zaključke.

Ovaj tjedan odigrano je prvo kolo županijskog kupa, a Zmaj je s 0:2 slavio na gostovanju Orkana i tako na najbolji mogući način najavio nastavak 3.NL-Jug.

Zmaj će u prvoj utakmici drugog dijela prvenstva ugostiti GOŠK (DU). Bit će to drugi ovosezonski susret spomenutih momčadi. Onaj prvi odigran je u prvom kolu na Lapadu, a završilo je bez pobjednika (1:1). Dubrovčani trenutno drže 12. mjesto sa svega bodom manje od Zmaja, zbog čega će njihov međusobni susret zasigurno biti izuzetno zanimljiv.

Zmaj će subotnju utakmicu dočekati kao blagi favorit, ali taj će status tek morati potvrditi.

Utakmica Zmaja i GOŠK-a na rasporedu je u subotu, 18.02. u 14:30.