Srijeda, 18 rujna, 2024
NaslovnicaMAKARSKAVijećnica Franić pitala o štekatu Žute kuće, gradonačelnik odgovorio kako i drugi...

Vijećnica Franić pitala o štekatu Žute kuće, gradonačelnik odgovorio kako i drugi štekati na plaži imaju nepravilnosti

Plan upravljanja pomorskim dobrom od 2024. do 2028. godine bio je izvor dvaju pitanja vijećnice Ivane Miočević Franić. Zanimalo ju je hoće li se, osim nasipa i ostalih građevina izgrađenih na pomorskom dobru nakon 2011. godine, uklanjati i pojedini štekati. Konkretno, zanimalo ju je hoće li se smanjivati štekat kod Žute kuće.

– Hoće li se taj voluminozni prostor smanjiti kako bi se stvorilo više prostora za kupače, pitala je vijećnica dodajući kako je Studija nosivih turističkih kapaciteta ionako pokazala kako makarske plaže nude samo 1,5 kvadrat po kupaču.

Gradonačelnik Zoran Paunović nije komentirao štekat ovog ugostiteljskog objekta, ali je rekao kako je gradska uprava održala sastanak s ugostiteljima koji štekate imaju na pomorskom dobru čiji je koncesionar Makarska obala.

– U sedmom mjesecu ove godine bio je inspekcijski nadzor od strane Županije, mi smo razgovarali već s ugostiteljima i nepravilnosti će morati biti uklonjene. Čudno je malo da je taj nadzor od Županije, koja je druga politička opcija, poslan baš u srpnju, i to samo na koncesije Makarske obale. Njihov nadzor rezultirao je opširnim opisom koji propisuje što treba napraviti da bude u okviru koncesijskog odobrenja kakvo je dano u vrijeme dok ih je davao Makarski komunalac, odvratio je gradonačelnik.

Kako doznajemo, mahom je problem u nadstrešnicama koje nisu u skladu s koncesijskim odobrenjima, a gdje su se proširili štekati i što je sve sporno navest ćemo kada dobijemo odgovor od Upravnog odjela za turizam i pomorstvo.

Vijećnica Franić je izrazila nezadovoljstvo odgovorom.

– Pitala sam konkretno za Žutu kuću jer je tamo najveći štekat i neprimjereno je da jedan ugostiteljski objekt dobije toliku površinu nasred plaže, rekla je dodajući kako je vidjela u Planu upravljanja pomorskim dobrom za naredno četverogodišnje razdoblje kako će se sve konstrukcije trebati pretvoriti u drvene.

Plan će se inače nakon javnog savjetovanja koje je u tijeku naći pred vijećnicima.
Ivona Ćirak /foto M.D.

- Oglas -