Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTVaterpolo: Galeb u zaostaloj utakmici do rutinske pobjede

Vaterpolo: Galeb u zaostaloj utakmici do rutinske pobjede

Prvi krug 1.B vaterpolske lige završit će se ovog vikenda, no prije toga na red je došla zaostala utakmica 5. kola između Gusara i Galeba. Makarani trenutno predvode prvoligašku ljestvicu, pa su u ovaj susret ušli kao favoriti. No, dobre igre u dosadašnjem dijelu sezone pružao je i klub iz Mlina, zbog čega se očekivala jedna tvrda i neizvjesna utakmica.

Ipak, Galeb je novom odličnom partijom i pobjedom 9:15 došao do nova tri boda te je i dalje vodeća ekipa lige (22 boda). Drugoplasirani Bellevue ima tek četiri boda manje (18), dok trećeplasirana Opatija i jedno mjesto lošije rangirani Gusar imaju po 15 osvojenih bodova.

Vaterpolisti Galeba su odlično otvorili utakmicu te su već nakon prvih osam minuta na svom kontu imali dva pogotka prednosti (1:3). Druga dionica igre protekla je u identičnom tonu. Makarani su nastavili s odličnom igrom te je njihova prednost polako rasla. Na poluvrijeme se tako otišlo s rezultatom 3:7 za goste.

Nastavak susreta nije ponudio drukčiju sliku odnosa snaga u bazenu. Dapače, Galeb je nastavio tamo gdje stao nakon prvih 16 minuta te je u trećoj četvrtini otklonio sve dileme oko pobjednika. Naši vaterpolisti odjurili su na nedostižnih 5:12 i došli na prag još jedne vrijedne pobjede. U posljednjoj četvrtini Galebovci su malo spustili gard te je Gusar uspio doći do daha i smanjiti veliku gostujuću prednost. No, to mu je bilo dovoljno tek za ublažiti uvjerljiv poraz (9:15).

Ovaj vikend igra se 9., a ujedno i posljednje kolo regularnog dijela sezone, a Galeb će na svom bazenu dočekati upravo ranije spomenuti Bellevue. Bit će to odlična prilika da Galeb svojim prvim pratiteljima pobjegne na velikih sedam bodova prednosti.