Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTVaterpolo: Galeb produljio niz pobjeda

Vaterpolo: Galeb produljio niz pobjeda

Vikend već standardan odnosi novo kolo vaterpolske Lige za prvaka. U akciji je bio i makarski Galeb, kojem je u 2. kolu u goste došla Opatija.

Ova dva kluba tijekom posljednjih su godina razvili veliko međusobno rivalstvo te se redovito nalaze u borbi za vrh. Isti slučaj je i ove sezone. Galeb zahvaljujući odličnim igrama predvodi ligašku ljestvicu, dok su Opatijci trenutno treći. Iako su im Makarani već poprilično odmaknuli, svejedno se očekivala jedna uzbudljiva i neizvjesna utakmica.
Upravo tako je i bilo. Na makarskom bazenu odigrao se jedan vrlo zanimljiv i neizvjestan dvoboj, u kojem pobjednik nije bio poznat sve do posljednje sekunde.

U prvoj četvrtini gledali smo izjednačenu borbu, što potvrđuje i stanje na semaforu nakon prvih osam minuta (2:2). Druga dionica protekla je u sličnom ozračju, no gosti su malo pojačali gas te su na predah otišli s minimalnom prednošću (5:6).

Nastavak utakmice donio je drugačiju sliku stanja u bazenu. Galeb je znatno podigao razinu svoje igre te je rezultatski minus vrlo brzo pretvoren u prednost domaćeg sastava.

U posljednjih osam minuta ušlo se s 9:8 u korist Galeba, što je jamčilo neizvjesnu završnicu.

Zadnji period igre bio je iznimno zanimljiv. Opatijci su davali sve od sebe da anuliraju prednost Galeba te možda i dođu u priliku za pobjedu, dok su Makarani nastojali očuvati teško stečeno vodstvo. Uspješniji u svom naumu bili su Galebovci, koji su slavili s ukupnih 12:11.

Galeb je novom pobjedom došao na 31 osvojeni bod, što je 10 više u odnosu na drugoplasiranu Opatiju i trećeplasirani Bellevue.

Sljedeće kolo igra se za tjedan dana, a Galeb će na svom bazenu dočekati Gusara.