Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTUSPJEŠAN VIKEND Borci JK Biokovo donijeli 12 medalja s tri natjecanja

USPJEŠAN VIKEND Borci JK Biokovo donijeli 12 medalja s tri natjecanja

Odličan natjecateljski vikend makarski JK Biokovo zaključio je osvojivši ukupno 12 medalja na natjecanjima u Kaštel Sućurcu, Zagrebu i Dugavama. Tako su u subotu 11.svibnja na međunarodnom judo turniru Memorijal Karlo Zebić 2019., u konkurenciji 340 sportaša iz preko 20 klubova, mladi Makarani osvojili sedam medalja, uz jedno zlato, dva srebra te četiri bronce – Iva Borić zaslužila je najviše odličje, David Vela i Bariša Talijančić osvojili su srebra dok su do trećeg mjesta došli Tin Šalinović, Adrian Jakir, Dea Radomiljac i Julijan Talijančić. Uz njih, na natjecanju su još nastupili i Jure Nižić, kao i Antonio Vuinac. Istog dana u Dugavama se odvijao međunarodni judo turnir Kup Dugava 2019.koji je okupio 450 judaša iz 36 klubova i pet država. Makarani su izborili četiri medalje – Iva Sokol i Sanja Puharić osvojile su zlata, do drugog mjesta došla je Petra Suvajdžić dok je na trećem mjestu završila Matea Šimić. Treće natjecanje na kojem su sudjelovali naši judaši održano je u nedjelju u Zagrebu, gdje je na Studentskom prvenstvu Hrvatske nastupila Vanessa Rogga te osvojila drugo mjesto.