Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTUMN MAKARSKA Nikola Rašić i Ante Sokol postigli hat-trick, Brela u spektaklu...

UMN MAKARSKA Nikola Rašić i Ante Sokol postigli hat-trick, Brela u spektaklu iznenadila Policajce

Makarska malonogometna liga stigla je do 11. kola. Četiri utakmice odigrane su u srijedu, dok su preostale dvije na rasporedu je večeras. Što se tiče jučerašnjeg programa najviše pozornosti privukla je utakmica Brela i PP Makarske, a nakon 40 minuta borbe pobjeda je pripala Arancionerima (5:4).

Breljani nisu najbolje ušli u sezonu te su smjestili u sredini ljestvice, dok su Policajci zabilježili najveći napredak od svih prvoligaša. Prošle sezone bili su na dnu ljestvice, a sada su prvi pratitelj Gornje Vale.

Dvoboj aktualnih viceprvaka i zahuktale PP Makarska ispunio je sva očekivanja. Bio je to spektakl s čak 9 postignutih golova, a nakon velike borbe pobjeda je pripala Breljanima. Jedan od najzaslužnijih za njihovu pobjedu bio je Luka Jakir, koji je u trenucima kada se lomila utakmica dva,a pogocima Arancionerima trasirao put ka pobjedi.

Od preostalih utakmica vrijedi izdvojiti onu između Magica i Fast food Monaca. U derbiju Zelenke uvjerljiva pobjeda pripala je Čarobnjacima, koje je do visokog slavlja predvodio trostruki strijelac Nikola Rašić. Monaco je pak još malo produbio svoju agoniju te je i dalje posljednja ekipa lige s tek dva osvojena boda.

Aktualni prvak Gornja Vala na papiru nije trebao imati pretežak posao, no borbeni Recerativo skupo je prodao svoju kožu te je malo nedostajalo da utakmicu završi neporažen. Novopečeni prvoligaš pokazao se kao nezgodan protivnik, a to je potvrdio i u utakmici protiv Drveničana. Odlični Tučepljani u većem dijelu utakmice bili su ravnopravan protivnik branitelju naslova, no sedam minuta prije kraja ipak je pokleknuo, pa je aktualni lider otišao na osjetniju prednost.

Gornja Vala povela je preko Antonia Bušelića u 9. minuti, a takvo stanje potrajalo je pune 22. minute. Naime, na sljedeći gol čekalo se sve do 31. minute, kada Nikola Mendeš zabija za 1:1. Nakon velike borbe Recereativo je ipak uspio doći do izjednačenja, no ono nije bilo dugog vijeka. Dvije minute kasnije, Žarko Visković vraća prednost Gornjoj Vali, a u 38. minuti isti igrač odvodi Drveničane na dva pogotka prednosti. Konačnih 4:1 postavio je Roko Urlić u 40. minuti.

Najmanje zanimljivosti od svih utakmica sinoćnjeg programa ponudila je ona između DPH Tučepa i Amicisa. Iako se očekivala jedna tvrda i neizvjesna utakmica na kraju je bilo upravo suprotno. Raspoloženi Amicis potpuno je nadigrao svog protivnika te je slavio s čak 1:6.

Prvo ime kod pobjedničke ekipe bio je Ante Sokol, koji je postigao hat-trick.

Preostale dvije utakmice 11. kola igraju se večeras, a u njima se sastaju četiri kluba iz donjeg dijela ljestvice. Prvi će na teren izaći malonogometaši Malog Plamena i Pizzerie Domine, dok će nakon njih snage odmjeriti Downtown i Torcida Makarska rivijera.
D.Srzić / foto UMN Makarska(ilustracija)