Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTRagbi: Svaguša i Majić doprinijeli pobjedi Hrvatske nad Litvom

Ragbi: Svaguša i Majić doprinijeli pobjedi Hrvatske nad Litvom

Hrvatska ragbijaška reprezentacija novi ciklus Trophy divizije započela je važnom pobjedom. U 4. kolu drugog ranga europskog ragbija naši reprezentativci ugostili su Litvu. Utakmica se igrala u Zagrebu, a Hrvatska je odličnom igrom došla do važnih bodova.

Igrači Anthony-ija Piše jesenski ciklus otvorili su porazom u Češkoj, nakon čega su uslijedile dvije uzastopne utakmice u Makarskoj. Prva na redu bila je ona protiv Ukrajine. Hrvatska je dominantnom igrom došla do uvjerljive pobjede, što joj je dalo veliko samopouzdanje za nastavak natjecanja. Tjedan dana kasnije, podno Biokova gostovala je Švedska. Najbolja nordijska reprezentacija bila je protivnik po mjeri hrvatskim reprezentativcima, a nakon velike drame u neizvjesnoj završnici do bodova su stigli Šveđani.

Jedna pobjeda i dva poraza značile su da će Hrvatsku ponovno čekati borba za ostanak u Trophy diviziji, stoga se utakmica protiv Litve čekala s imperativom pobjede.
Izabranici Antonija Poše od prve su minute krenuli odlučno i beskompromisno, za što su u konačnici nagrađeni pobjedom (37:22).

Prvo poluvrijeme bilo je tvrdo i neizvjesno, a na predah se otišlo s minimalnom prednošću Hrvatske. Nastavak je ponudio puno bolju igru naših reprezentativaca, koji su ubrzo prelomili utakmicu u svoju korist i ubilježili važne bodove. Dapače, zahvaljujući tome što su ostvarili najmanje četiri polaganja te minimalno tri više od svojih protivnika, Hrvatska je osvojila dodatni, bonus bod.

Svoj obol ovoj pobjedi dao je i igrač Makarske rivijere Marko Svaguša, koji je postigao pet poena (jedno polaganje). U drugom poluvremenu izbornik Poša rotirao je igrače, pa je priliku dobilo i nekoliko rezervi. Uz debitante Livaića i braću Rizzi (Argentince hrvatskog porijekla koji su odlučili igrati za Hrvatsku), u igru je ušao i drugi Makaranin Ante Majić.

Hrvatska je ovom pobjedom došla na mjesto (11 bodova), no ostalo je još dosta neodigranih utakmica, stoga i dalje nemamo jasnu sliku realnog stanja stvari. Posljednje, peto kolo ovosezonske Trophy divizije igra se za tjedana dana, kada naše reprezentativce očekuje gostovanje kod Švicarske. Riječ je o najboljoj reprezentaciji skupine koja trenutno zauzima prvo mjesto (s bodom i utakmicom manje od Hrvatske), te je kao takva favorit. No, hrvatski reprezentativci napravit će sve da joj pomrse račune i dođu do iznenađenja.