Četvrtak, 2 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj poražen u Opuzenu

Nogomet: Zmaj poražen u Opuzenu

Jučer je odigrano novo kolo 3.NL-jug, a nogometaši Zmaja gostovali su kod Neretvanca.

Opuzenci u proljetnom dijelu igraju odlično te su napravili veliki iskorak na ljestvici. Dapače, prve golove u nastavku prvenstva primili su tek u prošlom kolu, kada su s 2:1 poraženi na gostovanju u Sinju.

Zmaj je pak kolo ranije remizirao sa Zadrom, pa je susret u Opuzenu dočekao u nešto boljem raspoloženju od Neretvanca.
Očekivao se jedan tvrd i neizvjestan dvoboj, no Plava makinja na kraju je došla do rutinske pobjede.

Opuzence je do prednosti doveo Kristian Sesar, koji je u 18. minuti pogodio za 1:0. Vjerovalo se da bi taj gol mogao otvoriti utakmicu i da bi nastavak mogao biti znatno efikasniji, ali nije bilo tako. U 54. minuti Marin Vučković postavio je konačnih 2:0.

Zmaj nije uspio u naumu da se iz Opuzena vrati neporažen, zbog čega je pao za jedno mjesto i sada je 11. Zanimljivo, preskočio ga je upravo Neretvanac koji je sada bodovno izjednačen sa Zmajem.

Sljedeće kolo igra se za vikend, a Zmaj će ugostiti RNK Split. Bit će to odlična prilika da igrači Gorana Šušnjare uzvrate za nedavni poraz u osmini finala županijskog kupa.