Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTNOGOMET Zmaj nikako do pravog ritma

NOGOMET Zmaj nikako do pravog ritma

Nogometaši Zmaja vode veliku borbu za ostanak u 3.NL-Jug, no nikako ne uspijevaju uhvatiti pravi ritam. Nakon što je proljetni do sezone otvorio prošlotjednim porazom u Kaštel Gomilici, makarski klub ni ovaj vikend nije uspio doći do vrijednih bodova.

U 17. kolu podno Biokova gostovao je Neretvanac, koji je nakon 90 minuta slavio s 0:1.

Za Opuzence je gostovanje kod Zmaja bila druga ovotjedna utakmica. Naime, par dana ranije na rasporedu je bila zaostala utakmica 16. kola (trebala se igrati prošlu subotu, no odgođena je zbog natopljenog terena), u sklopu kojeg je na Neretvi gostovao biogradski Primorac.

Bila je to jedna tvrda i neizvjesna utakmica, a na kraju je svakome pripao po bod (0:0). Neretvanac, baš kao i Zmaj, ove sezone „živi na rubu“, stoga im je svaki osvojeni bod zlata vrijedan. Remi protiv jedne od ekipa iz ligaškog vrha (Primorac) dao mu je veliki vjetar u leđa za nastavak natjecanja, pa je u Makarsku doputovao u odličnom raspoloženju.

Zmajevci pak već dugo ne znaju za pobjedu, a Neretvanac se činio kao idealan protivnik za prekid negativnog niza. Igrači Gorana Šušnjare silno su željeli pred svojim navijačima doći do tri boda, ali u tome ipak nisu uspjeli.

Tvrda i borbena utakmica odlučena je u 65. minuti, kada je Mario Popić pogodio za, pokazalo se konačnih, 0:1.

Makarani su porazom pali na 15. mjesto sa smo 12 osvojenih bodova, tri više od posljednjeg GOŠK-a i jednim manje od RNK Splita.

Neretvanac je pak slavljem pobjegao Zmaju na velikih sedam bodova prednosti i otišao u nešto mirnije vode.

Sljedeće kolo igra se za tjedan dana, a Zmaja očekuje gostovanje kod Junaka.