Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Urania u završnici ispustila pobjedu

Nogomet: Urania u završnici ispustila pobjedu

Nogometaši Uranie jesenski dio prvenstva završili su neočekivanim porazom. Baškovođani su na svom terenu dočekali sinjski Tekstilac, koji je u uzbudljivoj i dinamičnoj utakmici slavio s 2:3.

Urania ove sezone igra toplo-hladno te se nalazi na 9. mjestu županijske lige. Baškovođani nikako ne uspijevaju uhvatiti pravi ritam, a sad im je stigao još jedan hladan tuš. Nakon prošlotjednog visokog poraza u Imotskom, Baškovođani su se htjeli iskupiti pred svojim navijačima i jesen zaključiti pobjedom. Iako ih je od nje dijelilo jako malo, bodovi su na kraju otišli u Sinj.

U početnim minutama trajalo je ispitivanje snaga, a prvi pogodak pao je u 21. minuti, kada Tekstilac šokira Urania i dolazi do rezultatske prednosti. Bio je to veliki udarac za ionako uzdrmanu Uraniu, ali ipak se ubrzo pribrala. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kapetan Mario Pejković zabija za 1:1 i vraća stvari na početak. Činjenica da je do izjednačenja došla neposredno prije odlaska na predah Baškovođanima je bila veliki podstreh za nastavak utakmice.

Drugi dio bio je vrlo tvrd i neizvjestan. Tako je bilo sve do završnice, kada je krenula prava golijada. U posljednjih sedam minuta kao da su i jedni drugi otpustili sve kočnice. U tom razdoblju postignuta su čak tri pogotka te smo pobjednika dobili tek u posljednjim sekundama. Sedam minuta prije kraja Darko Tomaš zabija za 2:1 te Urania dolazi do potpunog preokreta. Činilo se da joj se smješe tri jako vrijedna boda, ali nažalost, to je bio samo privid. U 85. minuti Mirko Ćurković zabija za 2:2 i dovodi Tekstilac na korak do remija.

Urania je u završnici krenula po sva tri boda, ali na kraju je ostala bez ičega. Kada se činilo da će utakmica u Baškoj Vodi završiti podjelom bodova, u 92. minuti Ante Držak pogađa za 3:2 i donosi Tekstilcu sva tri boda.

Baškovođani su odigrali jednu dobru utakmicu u kojoj su sve do malo prije kraja imali sve u svojim nogama, ali pad koncentracije u završnici koštao ih je svega te još jednom teren napuštaju bez bodova.

Urania je prvi dio sezone završila na 11. mjestu s 13 osvojenih bodova.