Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Urania propustila priliku za remi

Nogomet: Urania propustila priliku za remi

Utakmicom Mladosti i Uranie zaključeno je 24. kolo 1.ŽNL. Spomenuti akteri na teren su trebali već u petak, no došlo je do promjene termina pa se na kraju igralo u ponedjeljak.

Baškovođani su gostovanje u Prološcu dočekali u ne baš idealnom trenutku. Naime, tjedan dana ranije Urania je pred svojim navijačima odigrala tek 1:1 protiv Orkana, što je definitivno bilo ispod njenih očekivanja.

Samim time, Baškovođani su u okolicu Imotskog doputovali željni iskupljenja i povratka pobjedama. No, znalo se da im uspjeti u tome neće biti nimalo lako. Domaćini su se tijekom sezone pokazali kao vrlo dobra ekipa koja se može ravnopravno nositi sa svima, pogotovo na svom terenu. Sve navedeno bilo je garancija zanimljive i neizvjesne utakmice, a ta su se nadanja na kraju i obistinila.

Nogometaši Mladosti i Uranie ponudili su sadržajnih 90 minuta u kojima smo vidjeli čak tri gola, no na žalost gostiju, bodovi su na kraju ipak ostali na Šarampovu.

Početna faza utakmice nije dala naslutiti takav konačan rasplet. Dapače, u 21. minuti Baškovođani preko Žarka Jerčića dolaze do rezultatske prednosti, što je bio hladan tuš za domaćine. Nakon toga uslijedilo je razdoblje igre u kojem je ekipa iz Prološca imali više od igre, što joj se ubrzo potom i isplatilo. U samo tri minute Mladost je dvama vezanim pogocima došla do potpunog preokreta te je tako na odmor otišla s pozitivnim rezultatom. Glavni akter istog bio je dvostruki strijelac Toni Tomas, koji je gostujuću mrežu pogađao u 39. i 42. minuti.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak dominacije domaćina koji je nastojao doći do trećeg pogotka i tako se još više približiti pobjedi. Ipak, u 68. minuti Urania je izborila kazneni udarac, a time i priliku za izjednačenje. Nažalost, ponuđena šansa nije iskorištena, te je rezultat ostao nepromijenjen. U preostalih dvadesetak minuta mreže su mirovale, pa je Mladost slavila s 2:1.

Još jednom utakmicom bez pobjede Baškovođani su pali na 12. mjesto, dok je Mladost s nova tri boda preskočila stobrečki Primorac i vratila se na peto mjesto.

Sljedeće kolo igra se za vikend, kada će nogometaši Uranie ugostiti Imotski.
Piše: Dora Srzić / foto NK Urania

NK MLADOST – NK URANIA 2:1 (2:1)
STADION: Šarampov