Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Treća uzastopna pobjeda Uranie, minimalan poraz Jadrana

Nogomet: Treća uzastopna pobjeda Uranie, minimalan poraz Jadrana

Splitsko-dalmatinska županijska liga stigla je do 23. kola. Sve utakmice istog odigrane su tijekom subote i nedjelje, a nama najzanimljivije bile su one u kojima su se za bodove borili Jadran i Urania.

Prvi su u akciji bili Tučepljani, kojima je na putu do druge uzastopne pobjede. na putu stajao imenjak iz Kaštel Sućurca.
S obzirom da je riječ o klubu koji se nalazi pri vrhu ljestvice Jadranaši su na ovo gostovanje otputovali sa skromnim očekivanjima.

Unatoč tome, Tučepljani su odigrali jednu dobru i borbenu utakmicu, no na kraju su ipak ostali za malo prekratki za bod(ove). Jedini pogodak postignut je u 63. minuti, kada je Jure Šiškov postavio konačnih 1:0.
Kaštelani su ovaj susret dočekali kao izraziti favoriti, ali to se na terenu nije previše vidjelo. Bila je to jedna vrlo izjednačena utakmica te je malo nedostajalo da Jadran dođe do vrijednog remija, no bodovi su ovaj put ostali na Zrinskom.
Jadran se ovim porazom smjestio na 9. mjesto 25 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu Tučepljani idu u goste OSK-u. Bivši trećeligaš i ove je sezone težio povratku u 3.NL.Jug, no na kraju je ostao izvan borbe za prvo mjesto. No, unatoč tome, Otočani su odlična ekipa i Jadranu neće biti nimalo lako doći do pozitivnog rezultata.

Za razliku od svojih kolega iz Tučepa, nogometaši Uranie ovaj su vikend bili izuzetno uspješni. Baškovođani su pred svojim navijačima ugostili trogirski Slaven, koji se zahvaljujući odličnim ovosezonskim igrama našao na visokom trećem mjestu. Urania je pak jesenski dio odigrala toplo-hladno, dok u proljetnom izgleda puno opasnije i konkretnije. Dapače, utakmicu protiv Trogirana dočekala je s nizom od dvije uzastopne pobjede. Odlično raspoloženje u i oko kluba dalo joj je nadu da bi i treći tjedan u nizu teren mogla napustiti s „punim plijenom“, što se na kraju i ostvarilo.

Urania je odigrala još jednu odličnu utakmicu te je došla do zaslužene pobjede. Na prvi pogodak čekalo se do 22. minute, kada Krešimir Slugan zabija za vodstvo domaćih. Dok se iščekivalo posljednji sučev zvižduk u prvom poluvremenu, gosti s Batarije preko Stipe Gizdića dolaze do izjednačenja.

Do kraja utakmice vidjeli smo još jedan jedini pogodak, a isti je djelo Marka Kapovića, koji je u 73. minuti postavio konačnih 2:1.

Baškovođani su ovom pobjedom došli do ukupno 26 osvojenih bodova, što ih je svrstalo na 7. mjesto (no imaju samo dva boda manje d petoplasirane Mladosti).
U sljedećem kolu očekuje ih još jedan domaći ogled, a ovaj put u goste im dolazi Jadran iz Kaštel Sućurca.

Baškovođanima se tako pruža prilika da nakon Slavena svladaju još jednu ekipu iz ligaškog vrha i tako dođu do četvrte uzastopne pobjede.