Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTMakarska malonogometna liga: Plamen preokrenuo Breljane, Monaco u posljednjim minutama ostao bez...

Makarska malonogometna liga: Plamen preokrenuo Breljane, Monaco u posljednjim minutama ostao bez pobjede

Sredinom ovog tjedna na rasporedu je 8. kolo gradske malonogometne lige. Tri utakmice su u srijedu, dok se preostale dvije igraju u četvrtak.
Sve tri jučerašnje utakmice bile su vrlo uzbudljive i neizvjesne. Prvi su na parket izašli malonogometaši Torcide MR I Fast food Monaca.

Novopečeni član gradske lige odlično je otvorio utakmicu te je od 16. minute preko Marina Palade vodio s 1:0. Dečki iz Monaca pružili su dobru igru te se činilo da će doći do tri vrijedna boda. Ipak, minutu prije kraja Torcida preko Saše Zvizdića dolazi do izjednačenja te je na kraju svakome pripao po bod.
Uvjerljivo najzanimljivija utakmica dana bila je ona između Brela i Malog plamena. Prošlosezonski viceprvaci ove sezone trenutno drže treće mjesto, no uz čak sedam bodova zaostatka za vodećom Gornjom Valom.

Malom plamenu ovo je pak debitantska a sezona u ovom natjecanju, no već od početka je pokazao da ne misli tek promatrač.

Početak utakmice bio je vrlo buran. Naime, Matko Ribičić je u već u 1. minuti nespretno ubacio loptu u vlastitu mrežu, pa je Mali plamen stigao do ranog vodstva. Ipak, njegovo veselje potrajalo je tek pet minuta. Breljani su se vrlo pribrali te preko Luke Bekavca dolaze do 1:1. Nakon vatrenog otvaranja, u drugom dijelu prvog poluvremena strasti su se malo primirile te su daljnji pogoci izostali.

Na sljedeći gol čekalo se sve do 26. minute, kada Gabrijel Lasić zabija za 2:1 i dovodi Breljane do preokreta. Četiri minute prije kraja, u glavnoj ulozi našao se Josko Rafanelli. Najprije je u 36. minuti zabio za 2:2, a samo minutu kasnije postigao je i pobjedonosni zgoditak za Mali plamen.
Posljednju utakmicu večeri odigrali su PP Makarska i Downtown. Baš kao ni u preostala dva, ni u ovom susretu nije nedostajalo uzbuđenja.

Policajci su ove sezone doživjeli pravu renesansu te se zasluženo nalaze na drugom mjestu. Downtown pak i dalje muku muči s pokušajem bijega iz donjeg dijela ljestvice, ali za sada ipak nije toliko blizu pozicije fenjeraša.

Makarani su u ovu utakmicu ušli kao favoriti, no do pobjede su došli teže od očekivanog. Breljani u se pokazali kao tvrd orah te su sve do posljednjih osam minuta u džepu imali jedan bod. Policajce je od kiksa spasio Mario Kujundžić, koji je slomio otpor Downtowna, a PP Makarskoj omogućio da se barem privremenom izjednači s vodećom Gornjom Valom (koja ima utakmicu manje).

Preostale dvije utakmice 8. kola igraju se večeras. U 19:50 na teren će izaći Recreativo i The Magic Pub, dok će sat kasnije svoju utakmicu odigrati Pizzeria Domina i DPH Tučepi.