Nedjelja, 5 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTFUTSAL Poraz Novog Vremena u Šibeniku

FUTSAL Poraz Novog Vremena u Šibeniku

Hrvatska malonogometna liga ulazi u najzanimljiviji dio sezone. Do kraja regularnog dijela preostala su još četiri kola, pa se polako hvataju što bolje pozicije za play-off. Ovaj vikend na rasporedu je 14. kolo, a većina utakmica odigrana je tijekom petka i subote. Jučer su na parket izašli i malonogometaši Novog Vremena, koje je nakon dvije uzastopne domaće utakmice čekalo gostovanje u Šibeniku.

U sadržajnoj utakmici Makarani su sredinom drugog poluvremena imali rezultatsku prednost, no domaćini su do kraja u potpunosti preokrenuli utakmicu na svoju stranu za pobjedu od 5:3.

Na prvi pogodak čekalo se do 13. minute, kada Jure Copić dovodi domaćine u vodstvo. Makarani se nisu dali pokolebati te minutu prije odlaska na odmor dolaze do izjednačenja. Mrežu Crnice pogodio je ponajbolji igrač Novog Vremena u proljetnom dijelu sezone, brazilski majstor Vitor Lima. Na poluvrijeme se tako otišlo s 1:1.

U nastavku su gosti prvi zatresli mrežu, Toni Jelavić je u 25.minuti pogodio za 1:2 Novog Vremena. Ipak, primljeni pogodak probudio je uspavane Šibenčane, koji do kraja susreta rade veliki preokret. Glavni akter bio je Jure Copić, koji je u samo dvije minute dvama pogocima 1:2 pretvorio u 3:2. Takvo stanje potrajalo je do pretposljednje minute, da bi do kraja pala još čak tri pogotka. Najprije je u 39. minuti Niko Škugor pogodio za 4:2, a koju sekundu kasnije Nikola Pavić zabija za 5:2 i potvrđuje pobjedu Crnice. Lima je nakon toga uspio tek ublažiti visok poraz gostiju.

Novo Vrijeme je prvim proljetnim porazom ostalo na četvrtom mjestu, no sada ima identičan broj bodova kao i petoplasirani Olmissum. Uz to, vodeći Puljani tek trebaju odigrati svoju utakmicu protiv Uspinjače, pa tako imaju priliku pobjeći našim dečkima na velikih šest bodova prednosti.Crnica je pak pobjedom skočila na sedmo mjesto te se trenutno nalazi u zoni doigravanja.

Sljedeće kolo igra se već za pet dana, a Novo Vrijeme će pred svojim navijačima ugostiti upravo vodeće Istrijane.