Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTFutsal: Podjela bodova u derbiju

Futsal: Podjela bodova u derbiju

Trinaesto kolo HMNL donijelo je derbi između Novog Vremena i Olmissuma. I ovaj put svjedočili smo tvrdom i neizvjesnom derbiju u kojeg je Novo Vrijeme ušlo kao blagi favorit, no unatoč dobroj igri, taj status ipak nije uspjelo opravdati.

Utakmica je počela vrlo burno. Gosti su bolje ušli u susret te su već u ranoj fazi došli do rezultatske prednosti. Zeleno-plavi povelu su u 4. minuti preko bivšeg igrača Novog Vremena Josipa Juretića. Primljeni pogodak bio je hladan tuš za domaćine, no unatoč tome uspjeli su se brzo pribrati.

Novo Vrijeme je nakon toga zaigralo znatno bolje te su se nizale prilike pred golom Olmissuma. Njihova dominacija ubrzo se isplatila. U 9. minuti Vitor Lima zabija za izjednačenje i vraća neizvjesnost u utakmicu. Do kraja prvog poluvremena domaćini su nastavili napadati pokušavši doći do potpunog preokreta, ali u tome ipak nisu uspjeli. Na odmor se tako otišlo s rezultatom 1:1.

Nastavak utakmice ponudio je nova uzbuđenja. Baš kao i na početku utakmice, i uvodne minute drugog dijela bile su u znaku „zeleno-plavih“. U 22. minuti Duje Kustura ponovno šokira sve prisutne i donosi novu prednost Omišanima. Što reći, uvodne minute obaju poluvremena definitivno su bile kobne za igrače Duje Bajrušovića, koji su se tako opet našli u rezultatskom minusu. Bio je to novi veliki udarac na njihove ambicije u ovom derbiju, ali kao i prvi put, ponovno su pronašli način da se izvuku iz problema.

Novo Vrijeme je nakon primljenog pogotka preuzelo inicijativu te je imalo više od igre. Njihov napadački gard još jednom je uspješno kapitaliziran. Šest minuta prije kraja, David Barbarić pogađa za 2:2 i Makarani su ponovo u igri. Postignuti pogodak dao im je krila te oni kreću po veliki preokret. Unatoč nastojanjima da iz derbija izađu kao pobjednici, stvari na terenu nisu se odvile u skladu s njihovim željama. Obrana „zeleno-plavih“ izdržala je sve nalete te su gosti na kraju došli do vrijednog boda.

Bio je to pravi derbi pun uzbuđenja na obje strane, Novo Vrijeme je odigralo odličnu utakmicu, ali u konačnici se moralo zadovoljiti remijem.

Iako nisu uspjeli doći do nova tri boda, igrači Duje Bajrušovića uspjeli su još malo smanjiti svoj zaostatak za vodećom Futsal Pulom. Naime, aktualni lider doživio je neočekivan poraz na gostovanju u Vrgorcu, pa tako zaostatak Novog Vremena za vodećim Istrijanima sada iznosi svega tri boda.

Sljedeće kolo igra se za tjedan dana, a Novo Vrijeme će gostovati kod Crnice.
Dora Srzić/ foto: Matko Begović/ MNK novo Vrijeme