Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTFUTSAL Novo Vrijeme uvjerljivo protiv Osijeka

FUTSAL Novo Vrijeme uvjerljivo protiv Osijeka

U dvoboju Novog Vremena i Osijeka nije bilo rezultatske neizvjesnosti. Makarani su nadigrali goste iz Osijeka i uvjerljivom pobjedom otvorili proljetni dio prvenstva. Momčad Duje Bajrušovića slavila je s visokih 7:1, a dvostruki strijelci bili su Lima, Lasić i Rafinha.

Prvu priliku bilježimo već u prvoj minuti kada nakon ubačaja s lijeve strane Kazazić sa 5-6 metara prizemnim udarcem gađa sami kut, no Jamičić nogom brani. Prvo uzbuđenje na drugoj strani bilježimo u 5. minuti kada Vladović potpuno bespotrebno vraća loptu Baškoviću ponudivši priliku gostima iz prekida, no udarac je blokiran. Nedugo zatim Novo Vrijeme dolazi do prednosti. U lijepo odigranoj kontri 3 na 2 Horvath je s desne strane dao povratnu loptu za Jelavića koji sa 7 metara preciznim udarcem zabija za 1:0! Minutu kasnije ponovno se trese mreža gostiju. Jamičić je istrčavanjem s gola otklonio opasnost, no nespretno pogađa Popovića od kojeg se lopta odbija Lasiću, a mlada makarska nada nije imala težak zadatak zabiti u nebranjenu mrežu za 2:0.

Nakon toga gosti uzimaju “time-out” te do kraja poluvremena gledamo ujednačenu igru bez izglednijih prilika. Vrijedi spomenuti da su gosti od 12. minute igrali s 5 akumuliranih prekršaja, no do kraja poluvremena nisu načinili prekršaj kojim bi ponudili domaćinu priliku za povećanje prednosti. Na odmor se tako otišlo s lijepom prednošću domaćih ostvarenoj u dvije minute.

U nastavku već u prvoj minuti mogli su Makarani doći do povećanja prednosti. Kazazić je s lijeve strane izašao sam pred Jamičića, no puca pored gola. Minutu kasnije domaći su propustili još jednu veliku priliku. Lijepo su u kontru istrčali Lima i Jelavić, Brazilac je u završnici nesebično asistirao za Jelavića koji iz sjajne prilike puca pored gola. U 24. minuti Makarani su dominaciju okrunili novim zgoditkom. Lima je lijepo prošao po lijevoj strani, ušao u sredinu i udarcem sa 6-7 metara savladao Jamičića za 3:0. Nakon toga se bude gosti, no u dvije jako dobre situacije Pandurević i Petrušić ne uspijevaju savladati Baškovića. Propuste gostiju vrlo brzo je kaznio Rafinha kada osvaja loptu na centru, izlazi sam pred Jamičića i rutinski zabija za visokih 4:0.

U istoj minuti još se jednom trese mreža gostiju. Rafinha je proigrao Limu koji sa 7-8 metara iskosa s lijeve strane pogađa suprotni kut vratara Jamičića za 5:0. Dugo smo čekali na promjenu rezultata, iako je bilo prilika na obje strane. Tako je Popović u 34. minuti iz slobodnog udarca s 10-ak metara uzdrmao vratnicu, a dvije minute kasnije nakon udarca Vladovića i obrane Jamičića odbijenu loptu ne uspijeva u gol pospremiti Lasić. U 36. minuti udarac Lime rukom je blokirao Brazilac Vinicius, a Lasić iz penala zabija za 6:0. Minutu kasnije gosti postižu počasni zgoditak. Iz kornera je odigrava povratna lopta za Damjanovića koji s poprilične distance prizemnim udarcem zabija za 6:1. No vrlo brzo su uzvratili Makarani. Barbarić je sjajnom dugom loptom proigrao Rafinhu koji prima loptu na prsi, prebacuje istrčalog Jamičića i glavom spušta loptu u nebranjenu mrežu za 7:1.

U posljednjoj minuti među strijelce se mogao upisati i mladi Gašpar, no u kontri 2 na 1 na dodavanje Lasića pogađa vratnicu. Ostalo je 7:1, uvjerljiva pobjeda Makarana za optimističnu najavu proljeća.

Kontrolor suđenja: Saša Tomić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Duje Vladović, Rafael Lima Ferreira, Sven Anton Horvath, Toni Jelavić, Roko Gašpar, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Vitor Hugo de Lima da Silva, David Barbarić, Antonio Husičić, Jakša Herceg, trener: Duje Bajrušović

OSIJEK: Franko Jamičić, Nebojša Popović, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Domagoj Damjanović, Jakov Jurišić, Filip Petrušić, Matej Špijonjak, Gustavo Canuto Dos Santos, Luka Kotris, Vinicius De Araujo Rodrigues, Dominik Mateo Rončević, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 1:0 Jelavić (6′), 2:0 Lasić (7′), 3:0 Lima (24′), 4:0 Rafinha (27′), 5:0 Lima (27′), 6:0 Lasić (36′), 6:1 Damjanović (37′), 7:1 Rafinha (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 6 (4+2); Osijek 9 (5+4)