Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTFutsal: Novo Vrijeme u zadnjoj sekundi do pobjede u Vrgorcu

Futsal: Novo Vrijeme u zadnjoj sekundi do pobjede u Vrgorcu

Drugo kolo proljetnog dijela HMNL donijelo je lokalni derbi između Vrgorca i Novog Vremena. Iako su klubovi isti dočekali u bitno različitim raspoloženjima, očekivala se jedna tvrda i neizvjesna utakmica. Te prognoze na kraju su se obistinile, a nakon 40 minuta borbe bodovi su pripali gostima (3:4).

Prvih 10 minuta proteklo je u izjednačenom tonu. Iako smo vidjeli par prilika na obje strane, golovi su i dalje izostajali. Dapače, na prvi pogodak na utakmici čekalo se do 12. minute, kada Sven Anton Horvath dovodi goste u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena Vrgorčani su ipak uspjeli poravnati na 1:1, za što je najzaslužniji Josip Bošković. Bilo je to borbenih 20 minuta u kojima se moglo vidjeti odličan futsal, a na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme počelo je vrlo burno. Novo Vrijeme bolje je otvorilo nastavak te već u 23. minuti na semaforu piše 1:2. Za novu prednost Novog Vremena zabio je Gabrijel Lasić, kojem je to bio treći pogodak u proljetnom dijelu prvenstva, čime je potvrdio odličnu formu.

Sedam minuta kasnije, Kirevski pogađa za 2:2. Igrači Ante Kraljevića tako su se po drugi put uspjeli vratiti u utakmicu, pa je postalo jasno da nas čeka neizvjesna završnica. Nakon toga uslijedilo je osam minuta bez promjene rezultata, a onda nas je u posljednje tri minute čekalo pravo golgetersko ludilo. U 38. minuti vidjeli smo po jedan pogodak na svakoj strani (strijelac za Vrgorac bio je Josip Sesar, dok je gol za Makarane postigao Vitor Lima) pa se tako u posljednju minutu ušlo s rezultatom 3:3.

Sve do pred kraj činilo se da će derbi završiti podjelom bodova. Dok se čekao posljednji sučev zvižduk, Vitor Lima u posljednjoj sekundi zabija za 3:4 i gostima donosi veliku pobjedu. Bio je to veliki šok za Vrgorčane koji su sve do kraja u džepu imali vrijedan bod, no brazilski nogometaš priuštio im je hladan tuš. Vitor Lima svojim je drugim pogotkom na utakmici Makaranima donio veliku pobjedu u lokalnom derbiju i ostavio ih u ravnopravnoj utrci za prvu poziciju.

Novo Vrijeme je s nova tri boda zadržalo korak za vodećom Pulom, koja je pobjedom u Dubrovniku sačuvala vodeću poziciju.Vrgorac je pak ostao na 8. mjestu te i dalje drži posljednju poziciju koja vodi u doigravanje.

Sljedeće kola igra se već u utorak, a Novo Vrijeme će pred svojim navijačima ugostiti zagrebačku Uspinjaču.