Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTFutsal: Novo Vrijeme četvrtfinalnu seriju otvorilo porazom

Futsal: Novo Vrijeme četvrtfinalnu seriju otvorilo porazom

Najvažniji dio malonogometne sezone za Novo Vrijeme počeo jeloše. U prvoj utakmici četvrtfinala play-offa Makarani su gostovali kod omiških zeleno-plavih, koji su nakon 40 minuta slavili s 3:1.

Igrači Duje Bajrušovića već dugo se nalaze u silaznoj putanji forme, zbog čega su doigravanje za prvaka dočekali na petom mjestu. Kao posljedicu toga su već na prvoj „stepenici“ dobili najtežeg mogućeg protivnika, omiški Olmissum.

S obzirom da su gusari prvi dio natjecanja završili na četvrtom mjestu, dobili su i prednost domaćeg terena u prvoj utakmici četvrtfinala.

Stečenu beneficiju odlično su iskoristili. Zeleno-plavi su vrlo dobrom igrom došli do zaslužene pobjede i vodstva u četvrtfinalnoj seriji.

Nakon što je veći dio prvog poluvremena protekao borbeno, ali praznih mreža, golgeterska suša prekinuta je u 14. minuti. Šest minuta prije odlaska na odmor Josip Jurlina zabio je za 1:0 i tako svojoj ekipi skinuo veliki teret s leđa. Postignuti pogodak dodatno je motivirao domaći sastav, koji je u drugom poluvremenu izgledao znatno bolje.

U 28. minuti na 2:0 povisio je Jakob Hrstić, koji je 12 minuta prije kraja doveo Olmissum na prag pobjede. Dobra igra Omišana nedugo potom okrunjena je novim pogotkom. Ovaj put među strijelce se upisao Duje Kustura. Niti minutu kasnije, Vitor Lima smanjuje na 3:1 i vraća goste u igru. U preostalih sedam minuta Makarani su pokušavali čim prije doći do drugog gola i uvesti utakmicu u neizvjesnu završnicu. Nažalost, u tome nisu uspjeli te su na kraju poraženi s 3:1.

Poraz u prvoj utakmici četvrtfinala gurnuo je Novo Vrijeme u jako tešku situaciju, jer za plasman u polufinale morat će najprije izboriti majstoricu, a potom u odlučujućoj utakmici na Ribnjaku po drugi put u svega par dana svladati odličnog protivnika.

Bit će to vrlo izazovan tjedan za igrače Duje Bajrušovića, koje čeka vrlo težak zadatak. Uzvratna utakmica na rasporedu je već u četvrtak, kada se serija seli podno Biokova.