Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTSuperSport Hrvatski malonogometni kup: Novo Vrijeme poraženo u četvrtfinalu

SuperSport Hrvatski malonogometni kup: Novo Vrijeme poraženo u četvrtfinalu

Dubrovačko Gospino polje domaćin je završnice hrvatskog malonogometnog kupa. Jučer su odigrana sva četvrtfinala, a posljednje u programu bilo je ono između Square-a i Novog Vremena. Klub iz Gospinog polja već dugo ne zna za trofej, a završni turnir pred njegovim navijačima činilo mu se kao idealna prilika za prekid višegodišnjeg posta. Makarani pak, kao i svake sezone, pucaju na najviše domete, stoga su uoči turnira najavili pohod na duplu krunu.

Nažalost, njihove želje nisu se ostvarile. Novo Vrijeme pretrpjelo je težak poraz (4:0) te se od turnira oprostilo već na početku.

Očekivalo se da će utakmica Dubrovčana i Makarana biti tvrda i neizvjesna sve do posljednje sekunde, no na kraju smo gledali potpuno drugačiju sliku.
Square je odlično otvorio te je već nakon 11 minuta imao prednost 2:0. Square je u vodstvo u 2. minuti doveo njihov najbolji igrač Marko Kuraja. Primljeni pogodak bio je hladan tuš za igrače Duje Bajrušovića, koji su se htjeli čim prije vratiti u igru. Na polovici prvog poluvremena, Hrvoje Cvjetković povisuje na 2:0 i odvodi Dubrovčane na nešto izraženiju prednost. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata te se na odmor otišlo s 2:0 za Square.

Bilo je to teških 20 minuta za goste, pred kojima je bio buran nastavak i pokušaj povratka u utakmicu.

Premda su dali sve od sebe da promijene rezultatsko stanje, u konačnici ipak nisu uspjeli doći do preokreta. Dapače, Dubrovčani ne samo da su bez većih problema očuvali stečenu prednost, već su istu uspjeli još malo podebljati. U 25. minuti Lassi Lintulla zabio je za 3:0 i doveo Square na prag velike pobjede. Dok se čekao posljednji sučev zvižduk, Džanković je pospremio još jednu loptu iza leđa Baškovića i potvrdio plasman Dubrovčana u polufinale.

Ovaj poraz ujedno je drugi uzastopni Novog Vremena u samo tjedan dana (ranije izgubio od Dinama), a s obzirom da je najvažniji dio sezone pred vratima, ovakvi rezultati daju razloga za zabrinutost.

Svoje mjesto među četiri najbolja u kupu pronašli su i Olmissum, Futsal Pula i Futsal Dinamo. Zanimljivo, sva tri spomenuta kluba do poluzavršnice došli su preko drugoligaša (Puljani su nadigrali Brod 035, Olmissum Šibenik, a Dinamo Novi Marof).