Petak, 20 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTŽupanijski kup: Šokantno ispadanje Zmaja

Županijski kup: Šokantno ispadanje Zmaja

Dalmatinski niželigaši započeli su s natjecanjima u proljetnom dijelu sezone. Dok se još uvijek na nastavak prvenstvene sezone, prije toga čekala ih je šesnaestina finala kupa. Na nedavnom ždrijebu ples kuglica spojio je dva lokalna kluba već na prvoj prepreci. Naime, za prolazak u osminu finala županijskog kupa borili su se Zmaj i Urania.

I jedni i drugi imali su prilično tešku i turbulentnu jesen, stoga im je međusobna kup utakmica nudila priliku za svojevrsni novi početak.
Iako je Zmaj slovio kao favorit, taj status nije uspio opravdati. U jučerašnjoj utakmici u Makarskoj bolji su bili gosti iz Baške Vode, koji su u neizvjesnoj završnici došli do pobjede i plasmana u osminu finala (1:2).

Utakmica je bila vrlo tvrda i neizvjesna, a sve najvažnije dogodilo se u posljednjih petnaestak minuta. U 77. minuti Ivan Miličević zabija za 0:1 i Uraniji donosi rezultatsku prednost. Iako je to za njih zasigurno bio veliki šok, igrači Zmaja nisu se predavali svega šest minuta kasnije preko Karla Marića dolaze do izjednačenja. Kada se već činilo da će o pobjedniku odlučivati jedanaesterci, uslijedio je novi hladan tuš za domaćine. U 89. minuti Santino Jurišić pogađa za 1:2 i dovodi svoju ekipu na prag velike pobjede. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata te su Baškovođani izborili prolaz u sljedeću fazu natjecanja.

Urania je odigrala vrlo dobrih 90 minuta te je na kraju došla do zaslužene pobjede, a za to su najzaslužnija njena zimska pojačanja. Naime, oba strijelca u Bašku Vodu su stigli u siječanjskom mercatu, a ako je suditi po njihovom službenom debiju, Urania definitivno ima razloga za zadovoljstvo.

Zmaj pak daje naslutiti da je pred njim još jedna teška i neizvjesna polusezona u kojoj će se itekako pomučiti da sačuva trećeligaški status.
Nakon što je nastupu kupu završio je ranije od očekivanog, makarski klub okreće se prvenstvenim izazovima. Prvo kolo proljetnog dijela sezone na rasporedu je sljedeći vikend, a Zmaja očekuje gostovanje kod GOŠK-a iz Kaštel Gomilice.

Urania će pak nastavak prvenstva otvoriti domaćom utakmicom protiv tučepskog Jadrana (također sljedeći vikend).