Utorak, 30 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTZmaj poražen u finalu Županijskog kupa

Zmaj poražen u finalu Županijskog kupa

U finalu Županijskog kupa Zmaj je jučer poražen od Dugopolja,koje se tako pobjedom od 2:0 plasiralo u pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa.

Prvu priliku imali su Makarani u 14. minuti preko Brnića, ali njegov udarac nije bio dovoljno snažan da iznenadi Silića. Nakon pola sata igre pokušali su i domaći preko Rodića ali i Bartulić je na mjestu.

U dobroj prilici samo nekoliko minuta kasnije bio je i Glavović ali njegov snažan udarac sa 15 metara završava preki vrata.

I u najgore vrijeme za Zmaj Dugopolje je povelo. Igrala se nadoknada vremena u prvom poluvremenu kada je Bašić prošao po lijevoj strani Zmajeve obrane, te oštro ubacio u peterac „crvenih“ za Kuliša koji iz blizine trese mrežu pored nemoćnog Bartulića.

Kao u prvom tako i u drugom poluvremenu prvi je zaprijetio Zmaj. Ponovno je Brnić okušao svoj udarac sa 20 metara ali samo za lijepu paradu Silića.

Bašić je u 52. minuti mogao podebljati vodstvo domaćih. Izišao je sam ispred Bartulića ali njegov lob udarac ide preko gola. Pitanje pobjednika ovog susreta riješio je svojim drugim pogotkom u 67. minuti Kuliš, koji je iskoristio poklon gostujuće obrane te je izišao sam ispred vratara Zmaja i pogodio za konačni rezultat današnjeg finala.

Pokušao je Zmaj do kraja susreta doći barem do počasnog pogotka ali najprije Tomaš ne pogađa s pet metara, a potom i Kovačevićev udarac sa ruba kaznenog prostora odlazi pored gola.

Predsjednik NSŽSD-e gosp. Marko Erceg uručio je srebrene medalje i Plaketu Zmaju za sudjelovanje u finalu, a pobjedničkoj momčadi Dugopolja zlatne medalje i Pehar.

-Čestitamo NK Dugopolje na osvojenom Županijskom kupu i želimo im puno uspjeha u daljnjem kup natjecanju.Čestitke i našim mladićima što su na najbolji način branili boje našeg kluba i nakon 12 godina doveli Zmaj do same završnice kup natjecanja u našoj Županiji- objavili su iz HRNK Zmaj.