Četvrtak, 16 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNOGOMET Urania bez šansi u Kaštelima

NOGOMET Urania bez šansi u Kaštelima

Kompletirano je 22. kolo 1.ŽNL Splitsko-dalmatinske. Nogometaši Uranie za vikend su gostovali kod vodećeg Vala, koji je slavio s čak 4:0.
Baškovođani posljednjih tjedana igraju u odličnoj formi, pri čemu su nanizali nekoliko respektabilnih skalpova.

Utakmicu protiv Vala dočekali su u odličnom raspoloženju i puni samopouzdanja, te su se nadali produljenju pozitivnog niza. Nažalost, dogodilo se upravo suprotno.
Kaštelani su još jednom potvrdili svoju klasu te su s nova tri boda došli nadomak titule.

Neizvjesno je bilo jedino prvih pola sata, tijekom kojih su mreže mirovale. Šest minuta kasnije, Mateo Kojadin uspješno realizira kazneni udarac za 1:0 vodstvo domaćih i donosi olakšanje svojoj ekipi. Probuđeni Kaštelani u drugom poluvremenu zaigrali su još bolje, a samim time i efikasnije. U 65. minuti Ante Mrkonjić povisuje na 2:0, a četiri minute kasnije gostujuća mreža ponovno se zatresla. Ovaj put u listu strijelaca upisao se Ivan Šimunović. Konačnih 4:0 svojim drugim golom postavio je Ante Mrkonjić u 76. minuti.

Val je do nova tri boda došao na dominantan način, pri čemu svojim protivnicima nije dopustio ni najmanju šansu da iz ove utakmice izađu neporaženi.

Urania je porazom ostala na devetom mjestu, dok su se Kaštelani pobjedom došli na milimetar od naslova prvaka.

Sljedeće kolo igra se krajem ovog tjedna, a Urania će pred svojim navijačima ugostiti Orkan.
D. Srzić/foto NK Urania

HNK VAL – NK URANIA 4:0 (1:0)

GLAVNI SUDAC: Marko Jokić (Dicmo)
STADION: Vukovar, Kaštel Stari
STRIJELCI: 1:0 Kojadin (36′), 2:0 Mrkonjić (65′), 3:0 Šimunović (69′), 4:0 Mrkonić (76′)

HNK VAL: Mihovil Franetović, Ivan Šimunović, Ante Mrkonjić, Toni Kovačević, Mateo Kojadin, Karlo Udovičić, Leo Andrić, Ante Kunac, Zvonimir Suman, Mateo Katuša, Ante Živalj
KLUPA: Josip Krnić, Ivan Zelembaba, Branko Čubrilo, Ivan Šimleša, Luka Šimleša, Luka Rušvon, Marin Stanković
TRENER: Petar Matetić
NK URANIA: Stipe Jurić, Franko Urlić, Josip Rajčić, Santino Jurišić, Marko Kapović, Nediljko Kovačević, Ivan Miličević, Ivan Gudelj, Darko Tomaš, Filip Ribičić, Krešimir Slugan
KLUPA: Teo Staničić, Jure Radić, Mario Pejković, Luka Pralija
TRENER: Dalibor Filipović