Subota, 28 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTZavršeno još jedno izdanje košarkaškog turnira Makarsko ljeto

Završeno još jedno izdanje košarkaškog turnira Makarsko ljeto

Makarska je i ove godine ugostila tradicionalni košarkaški turnir Makarsko ljeto. Za naslov najboljeg u gradu podno Biokova borilo se ukupno osam ekipa, koje su tijekom posljednja tri dana priuštile mnoštvo zanimljivih utakmica.

Košarkaše Amfore ždrijeb je svrstao u skupinu A, u kojoj su se za prolazak dalje borili s Triglavom, Never Stopom i Livnom. Sustav natjecanja je takav da pobjednici obaju skupina igraju veliko finale, a drugoplasirani se bore za treće mjesto. Makarski klub u tri odigrane utakmice ostvario je samo jednu pobjedu te je istu završio sa svega dva boda, koliko su imali i Triglav i Never Stop. S obzirom da se u slučaju jednakog broja bodova gleda koš razlika, Amfora je kao najlošija u tom segmentu, natjecanje završila na četvrtom mjestu grupe A.

U grupi B bili su Lions, Mislav, Posušje i Bratislava. S tri iznimno uvjerljive pobjede, prvo mjesto osvojili su dečki iz Tuzle, koji su zahvaljujući tome izborili nastup u finalu Makarskog ljeta. U borbi za trofej čekalo ih je Livno, koji je prethodno došao do prvog mjesta u skupini A.

Prije finala, na GSC-u Makarska za treće mjesto na turniru borili su se košarkaši Never Stopa i Bratislave, a sa 77:88 bolja je bila slovačka ekipa.

U velikom finalu Makarskog ljeta 2024., sastali se KK Lions iz Tuzle i KK Livno. Iako se očekivala uzbudljiva i neizvjesna utakmica, te prognoze nisu se obistinile. Dapače, Lions je dominantnom igrom tijekom cijele utakmice slavio s čak 81:42 i osvojio naslov pobjednika Makarskog ljeta.

Spomenimo i da je Amfora turnir završila na 7. mjestu (u utakmici za 7. mjesto su sa 71:55 bili bolji od Podstrane).