Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTVaterpolo: Galeb u zaostaloj utakmici 2. kola dočekuje Pulu

Vaterpolo: Galeb u zaostaloj utakmici 2. kola dočekuje Pulu

Vaterpoliste makarskog Galeba sredinom ovog tjedna očekuje novi prvenstveni izazovi. U srijedu se podno Biokova igra zaostala utakmica 2. kola 1.B lige, u kojoj Makarani dočekuju Pulu.

Nova sezona počela je početkom prosinca a u dva dosadašnja nastupa Galebovci su ostvarili polovičan uspjeh. U obranu naslova krenuli su gostovanjem u Kostreni. Bila je to jedna vrlo neizvjesna i izjednačena utakmica, a nakon 32 minute igre završilo je 11:11. Ubrzo potom pristupilo se izvođenju peteraca, a rulet kaznenih udaraca otišao je na stranu domaćina. Tjedan dana kasnije u Makarskoj je trebala gostovati Pula, ali ta utakmica je odgođena.

Treće kolo Galebu je donijelo novo gostovanje. Naši dečki zaputili su se prema Sisku, gdje ih čekala Siscia.

Prošlosezonski prvaci postavili su se dominantno te su bez problema došli do prve ovosezonske pobjede. Neizvjesna je bila tek prva četvrtina, koja je završila 3:3. Utakmica se prelomila u drugoj i trećoj četvrtini, kada si je Galeb s 2:7 trasirao put ka važnim bodovima.

Igrači Tonija Lalića na kraju su slavili s 8:14 te su se kući vratili u pobjedničkom raspoloženju.
Kao što ranije istaknuli, naši mladići nemaju puno vremena za odmor. Dapače, Galeba već u srijedu očekuje zaostala utakmica protiv Puljana.

Istrijani su već neko vrijeme među najlošijim klubovima lige, pa je jasno da Galeb u ovu utakmicu ulazi kao izraziti favorit. Dodatni motiv mu je i činjenica da je riječ o prvoj ovosezonskom ogledu koji će odigrati pred svojim navijačima.

Utakmica se igra u srijedu, 20.12. u 19:30.