Petak, 20 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTVaterpolo: Galeb u drami do pobjede u Splitu

Vaterpolo: Galeb u drami do pobjede u Splitu

Prva b vaterpolska liga stigla je do 8. kola. Nakon što su tjedan dana ranije uvjerljivo svladali Crikvenicu, vaterpoliste Galeba ovaj tjedan čekao je znatno teži zadatak. U izravnom dvoboju za prvo mjesto Makarani su ove subote gostovali kod splitskog POŠK-a 1937, koji je prije utakmice bio „prvi pratitelj“ našeg Galeba.

Očekivao je se jedan pravi derbi, a upravo tako je i bilo. Makarski vaterpolisti u Split su doputovali puni samopouzdanja i s vjerom u pozitivan rezultat. Takav stav na kraju im se i isplatio. Bila je to odlična utakmica puna neizvjesnosti, a bodovi su na kraju otišli prema Makarskoj (10:12).

Galeb je odlično otvorio susret te je već nakon prvih osam minuta imao velikih 0:3. Međutim, POŠK-ovci se vrlo brzo bude te preuzimaju konce igre u svoje ruke. Drugu dionicu dobili su s 4:2, čime su gotovo u potpunosti anulirali prednost Galeba. Na poluvrijeme se tako otišlo s 4:5 za goste.

Nastavak utakmice bio je još zanimljiviji. Treća četvrtina bila je iznimno izjednačena i u njoj nitko nije uspio ostvariti značajniju prednost kojom bi se primaknuo pobjedi. U posljednjih osam minuta ušlo se s minimalnom prednošću Galeba (7:8).

Posljednja dionica igre donijela je nova uzbuđenja. Splićani su svim silama nastojali doći do preokreta i nove pobjede, dok su naši dečki nastojali očuvati svoju teško stečenu prednost. Neizvjesna završnica otišla je na stranu Galeba, koji je slavio s ukupnih 10:12.

Ovom pobjedom Makarani su povećali svoju prednost u odnosu na POŠK te ista sada iznosi velikih sedam bodova. Također, vrijedi spomenuti da Galeb ima i jednu utakmicu manje od Splićana, čime mu se otvara mogućnost da dođe do još izraženije prednosti spram svojih konkurenata.

POŠK je pak ovim porazom pao na četvrto mjesto.

Sljedeće kolo, a ujedno i posljednje prvog kruga prvenstva igra se u subotu, 24.veljače. Galeb će prvi dio sezone okončati domaćom utakmicom protiv dubrovačkog Bellevue-a. Bit će to lijepa prilika da Makarani još malo poprave svoj bodovni bilten.