Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTVaterpolo: Galeb regularni dio natjecanja zaključio pobjedom

Vaterpolo: Galeb regularni dio natjecanja zaključio pobjedom

Makarski Galeb nastavlja s odličnim ovosezonskim izdanjima. Naši vaterpolisti nanizali su i osmu uzastopnu pobjedu, a nova žrtva bio je dubrovački Bellevue.
Ovaj vikend na rasporedu je bilo posljednje kolo regularnog dijela prvenstva, a Galeb je na svom bazenu dočekao starog znanca.

Dubrovački klub posljednjih godina vodi velike bitke s Makaranima, no ovaj put prava neizvjesnost je izostala.

Galebovci su odigrali možda i svoju najbolju ovosezonsku utakmicu, ne dopustivši protivnicima konkretniju šansu za izvlačenje pozitivnog rezultata. Posebno dominantni bili su tijekom prve tri četvrtine, nakon koji su stekli veliku rezultatsku zalihu (8:2). Makarani su tako posljednju dionicu igre dočekali prilično opušteno, što je zamalo zakompliciralo njihovo konačno slavlje.

Naime u zadnjih osam minuta Bellevue je ubacio u brzinu više te je djelovao bolje od naših momaka. Srećom, Galebova prednost bila je dovoljno velika pa je Dubrovčani, unatoč silnom naporu ipak nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti.

Galeb je tako došao do još jedne vrijedne pobjede (11:7) i regularni dio natjecanja okončao na prvom mjestu.

Odmah po završetku prvog dijela natjecanja slijede Liga za prvaka i Stupanj gubitnika. U svakoj od te dvije skupine naći će se po pet ekipa, no njihovi puni sastavi još nisu poznati (s obzirom da se još nije odigrala utakmica između Delfina i POŠK-a). U borbu za naslov prvaka ulazi pet najboljih iz regularnog dijela sezone, a u njoj će se sigurno naći: Galeb, Opatija, Gusar i Bellevue.

Svoje mjesto u razigravanju za ostanak osigurali su Pula, Siscia i Crikvenica. Preostala tri mjesta popunit će Jadran iz Kostrene, POŠK i Delfin, a tko će od njih u Ligu za prvaka a tko u Stupanj gubitnika, saznat ćemo vrlo brzo.