Nedjelja, 19 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTUMN MAKARSKA Završena još jedna ligaška sezona, u srijedu finale kupa

UMN MAKARSKA Završena još jedna ligaška sezona, u srijedu finale kupa

Spušten je zastor na još jednu lokalnu malonogometnu sezonu. U nedjelju je odigrano posljednje, 24. kolo makarske lige, a u njemu nije nedostajalo uzbuđenja.

Iako je od ranije poznato da je Gornja Vala obranila naslov prvaka, i dalje je bila otvorena borba za drugo mjesto. Mrtva utrka za vicetitulu vodila se između Brela i Amicisa, a u uzbudljivom finišu do drugog mjesta stigli su Arancioneri.

Amicis je u posljednjem kolu odmjerio snage s Recreativom. Povratnici u lokalnu ligu još jednom su se pokazali kao tvrd orah, no na kraju su ipak pokleknuli. Amicis je slavio s 2:4 i tako stavio pritisak na leđa Breljana. Do pobjede su ih vodili Ante Sokol, Ivan Vukoja, Josip Pejković i Marin Alilović. dok je oba pogotka za Tučepljane postigao Ante Nikola Topić.

Brela su pak čekala puno teži zadatak. S druge strane terena bila je PP Makarska, jedno od najugodnijih iznenađenja ovogodišnjeg prvenstva. Borbeni Policajci još jednom su se pokazali u najboljem svjetlu te su na kraju slavili s 2:1. U 13. minuti Nikola Radić trese mrežu Arancionera i svojoj ekipi donosi rezultatsku prednost, a nedugo potom na 2:0 povisio je Aleksandar Granić. U posljednjoj minuti utakmice, Bartul Mihanović nespretno je ubacio loptu u vlastitu mrežu.

Unatoč porazu, Brela su sezonu okončala na drugom mjestu. Iako imaju isti broj bodova kao i Amicis, Arancioneri imaju bolju gol-razliku.
U još jednoj zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici za nove bodove borili su se Pizzeria Domina i Downtown. Premda se od ranije znalo da će Domina sezonu u završiti za poziciji fenjeraša, tri ekipe vodile su veliku borbu za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta. Riječ je o Torcidi, Downtownu i Fast food Monacu. Taj troboj na kraju je okončan bez previše drame. Naime, nijedna od spomenutih ekipa nije uspjela doći do bodova te je 11. mjesto pripalo Torcidi.

Što se tiče susreta Breljana i Domine, „pizza majstori“ odigrali su vrlo dobro te su došli do zaslužene pobjede (3:2). Do nje su je vodili dvostruki strijelac Stipe Čović i Franko Raffanelli. Golove za Downtown zabili su Stipe Jurić i Roko Raos.

Uzbuđenja nije nedostajalo ni u ogledu između Fast food Monaca i Magic Puba. Tijesnu pobjedu slavili su Čarobnjaci,(1:2), a svi golovi postignuti su u razmaku od svega pet minuta. U 13. minuti za 0:1 vodstvo Magica zabio je Antonio Rudelj, a četiri minute kasnije na 0:2 povisio je Matej Marin Mihaljević. U 18. minuti Antonio Krištić smanjuje na 1:2 i vraća nadu Monacu. Unatoč tome što su do kraja ostale 22 minute, rezultat se nije mijenjao te su Čarobnjaci došli do svojih zadnjih ovosezonskih bodova.

Program posljednjeg kola trebali su kompletirati utakmice Gornje Vale i DPH Tučepa te Malog Plamena i DPH Torcide MR, no Tučepljani i Torcidaši nisu bili u mogućnosti doći te su one registrirane 3:0 pobjedama Drveničana i Malog plamena. Po završetku posljednje utakmice večeri, uslijedila je dodjela nagrada najboljima u ovoj natjecateljskoj sezoni. Malonogometaši Gornje Vale primili su zlatne medalje i pehar prvaka, dok su Breljani i Amicis dobila nagrade za drugo i treće mjesto. Najbolji strijelac lige ponovno je sjajni Toni Divić, koji je postigao 26 golova. Nagrada za fair-play pripala je malonogometašima Downtowna.

Do kraja aktualne sezone preostalo je još odigrati finale kupa, u kojem se sastaju Gornja Vala i Brela. U reprizi prošlogodišnje borbe za trofej Arancioneri traže priliku za revanš, dok Drveničani love drugu uzastopnu duplu krunu. Finale kupa na rasporedu je u srijedu, 08.05. u 20:00.
Piše: Dora Srzić/ foto UMN Makarska