Nedjelja, 8 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTUMN MAKARSKA Prvi dio 15. kola obilježila iznenađenja

UMN MAKARSKA Prvi dio 15. kola obilježila iznenađenja

Sredina tjedna već standardno je rezervirana za gradsku malonogometnu ligu. Sinoć su odigrane prve tri utakmice, u kojima su se dogodila čak dva iznenađenja. Za ono najveće zaslužan je Fast food Monaco, koji je s 1:2 nadigrao ekipu Malog plamena. Posljednjeplasirani klub lige odigrao je najbolju ovosezonsku utakmicu te je na kraju došao do zaslužene pobjede.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo tvrdo i neizvjesno no u njemu nismo vidjeli nijedan pogodak. Sve što je propušteno učiniti u prvih 20 minuta, nadoknađeno je u nastavku. U 22. minuti Robert Kurtović zabija za 0:1. Bio je to hladan tuš za dečke iz Malog plamena, no unatoč tome uspjeli su se sabrati te u 31. minuti preko Raffanellija dolaze do izjednačenja. Kada se već činilo da će završiti podjelom bodova, da to ne bude tako pobrinuo se Ante Krištić, koji u posljednjim sekundama zabija za 1:2 i veliko slavlje ekipe sa Zelenke.Posljednjeplasirana ekipa lige došla je do svoje premijerne ovosezonske pobjede te tako barem privremeno bodovni zaostatak za Downtownom smanjila na pet bodova. Mali plamen je pak porazom pao na 9. mjesto.

Drugo iznenađenje večeri priredila je Torcida MR, koja je s minimalnih 0:1 bila bolja od Policajaca. Jedini pogodak na utakmici vidjeli smo u 33. minuti kada je za slavlje svoje ekipe pogodio Saša Zvizdić.Bio je to zanimljiv susret dva vrlo dobra kluba a iako se zbog boljih ovosezonskih izdanja blagi favorit bio PP Makarska, Torcidaši su ih uspjeli iznenaditi i odnijeti puni plijen.Tom pobjedom došli su do 16 osvojenih bodova, što ih je smjestilo na 7. mjesto, dok je PP Makarska 5. s tri boda više od svojih sinoćnjih protivnika.

Posljednja utakmica večeri bila je ona između Pizzerie Domine i DPH Tučepa. To je ujedno bio i jedini susret večeri u kojem nije došlo do iznenađenja. Tučepljani su u dvoboj ušli kao favoriti, a taj status na kraju su i opravdali. Dapače, odličnom igrom do vrha su napunili mrežu svojih protivnika i došli do nova tri boda. Prvo ime raspucanih Tučepa bio je dvostruki strijelac Josip Milković (34. i 38. minuta), a na listu strijelaca upisali su se još i Luka Visković 1991. (11. minuta), Anđelo Visković (17. minuta) i Duško Lalić (28. minuta).DPH Tučepi su ovom pobjedom došli do 4. mjesta te su se bodovno izjednačili s drugoplasiranim Brelima i terćeplasiranim Amicisom (svi po 23 boda). Domina je pak trenutno 10. s 13 osvojenih bodova.

Sinoćnji program trebali su zaključiti The Magic pub i Gornja Vala, no ta utakmica se nije odigrala te je registrirana s 0:3 u korist Drveničana.
Preostale dvije utakmice 15. kola igraju se večeras. U izravnoj borbi za drugo mjesto sastat će se Amicis i Brela, dok će Downtown povratak na osam bodova prednosti nad Monacom tražiti protiv Recreativa.