Ponedjeljak, 20 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTUMN MAKARSKA Brela u dramatičnoj završnici do naslova pobjednika kupa

UMN MAKARSKA Brela u dramatičnoj završnici do naslova pobjednika kupa

Nakon što je prije par dana završen ligaški dio natjecanja, sinoć je pred 40-ak gledatelja u Apfel areni odigrano finale lokalnog malonogometnog kupa. Za naslov najboljeg po drugi put zaredom borili su se Brela i Gornja Vala, no ovaj put s drugačijim konačnim ishodom. Prošle godine pehar je otišao u ruke Drveničana, a ove sezone trofej su podigli Arancioneri (3:2).

Utakmica je bila iznimno uzbudljiva i neizvjesna te je pitanje pobjednika bilo nepoznato sve do posljednje sekunde. Prva je do gola stigla Gornja Vala, koju je u 7. minuti u prednost doveo najbolji topnik lige Toni Divić. Pogodak u ranoj fazi utakmice nerijetko je uvertira u golijadu, a tako je bilo i ovaj put. Sedam minuta kasnije, Luka Bekavac trese mrežu Dragobratovića i vraća stvari na početak. U preostale četiri minute ništa se značajnije nije dogodilo te se na predah otišlo s 1:1.

Nastavak utakmice ponudio je još više uzbuđenja. Sve ono najvažnije dogodilo se u posljednjih šest minuta, kada je nastala prava ludnica. U 34. minuti Toni Jakir zabija za 2:1 te Brela dolaze do potpunog preokreta. Dvije minute kasnije, Vedran Zelić posprema još jednu loptu iza leđa Dragobratovića i dovodi Arancionere na prag pobjede. Minutu prije kraja, Gornja Vala izborila je kazneni udarac, a siguran realizator bio je Nikola Pašalić. Drveničani su tako u samu završnicu ušli s nadom da možda mogu doći do izjednačenja, ali to ipak nije bio slučaj. Breljani su uspješno sačuvali svoju mrežu te su zasluženo podigli pehar pobjednika Liga kupa.
Piše: Dora Srzić, foto: UKN Makarska

MNK BRELA – MNK GORNJA VALA 3:2 (1:1)
DVORANA: Apfel Arena
GLEDATELJA: oko 40
GLAVNI SUDAC: Andrej Topić
POMOĆNI SUDAC: Teo Pavić
DELEGAT: Sretan Vrkaš
MNK BRELA: Ivan Rubčić, Luka Bekavac, Toni Jakir, Marin Staničić, Matko Ribičić, Gabrijel Lasić, Vedran Zelić, Luka Jakir, Marin Koštić, Nikola Bekavac, Vedran Jonjić, Dario Martinović, Petar Seferović
GORNJA VALA: Božo Dragobratović, Toni Divić, Roko Urlić, Žarko Visković, Nikola Pašalić, Zoran Kostanić, Pavo Čančar, Ivan Peko, Vinko Pear