Petak, 20 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTUMN: Downtown potopio Policajce, Brela tijesno slavila protiv Tučepljana

UMN: Downtown potopio Policajce, Brela tijesno slavila protiv Tučepljana

Srijeda i četvrtak već standardno su rezervirane za novo kolo makarske malonogometne lige.

Na rasporedu je bilo šest utakmica, u kojima su svi ljubitelji malog nogometa mogli istinski uživati.

Najviše neizvjesnosti ponudila je utakmica između Brela i Recreativa. Na kraju je utakmica bila pravi spektakl s čak sedam golova, a tri boda pripala su Arancionerima. Najzaslužniji za pobjedu Breljana su dvostruki strijelci Luka Bekavac i Vjeko Jonjić . Za Tučepljane u listu strijelaca upisali su se Franko Urlić (dva puta) i Ante Nikola Topić.Ovakvim konačnim raspletom Brela su se učvrstila na drugom mjestu, no njihov zaostatak za vodećim Drveničanima i dalje iznosi 11 bodova.Recreativo je pak porazom pao na osmo mjesto.

Najveće iznenađenje večeri priredili su malonogometaši drugog breljanskog kluba, Downtowna. S druge strane terena stajali su odlični Policajci, koji su u tu utakmicu ušli kao favoriti. Međutim, ovaj tjedan jednostavno nije bio njihov. Ekipa PP Makarske odigrala je najlošiju utakmicu sezone te je na kraju pretrpjela visok poraz. Downtown je nevjerojatnom igrom došao do tri velika boda, a do trijumfa ih je nosio iznimno raspoloženi Anđelo Jalovčić, koji je mrežu Policajaca pogađao čak šest puta. Preostale pogotke za pobjedničku ekipu postigli su Marin Šošić (dva gola), Josip i Vedran Zelić..Utješne golove za PP Makarsku zabili su Luka Despot i Mario Kujundžić.

Aktualni prvak Gornja Vala u ovom je kolu (barem na papiru) trebala imati nešto lakši posao. Za nova tri boda borila se protiv fenjeraša Fast food Monaca, no dečki sa Zelenke skupo su prodali svoju kožu te su Drveničani do pobjede stigli tek u završnici utakmice.Gornju Valu u vodstvo je doveo Toni Divić, no Monaco ekspresno poništava njihovu prednost. Niti minutu kasnije, Joško Lasić zabija za 1:1 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme bilo je prilično tvrdo, te se na pogodak čekalo sve do 32. minute, kada Nikola Pašalić zabija za 1:2. Novi gol dao je krila Gornjoj Vali, koja je do kraja utakmice preko Peara i Divića potvrdila novu prvenstvenu pobjedu.

U izravnom dvoboju za treće mjesto, sastali su se Amicis i Magic Pub, a nakon velike borbe s 2:0 slavio je Amicis. Do velike pobjede predvodili su ih Darko Vlatković i Ante Sokol.Amicis je zahvaljujući ovoj pobjedi ostao na trećem mjestu došavši do ukupno 23 osvojena boda, dok su Čarobnjaci pali na 6. mjesto (s 18 osvojenih bodova).

Za kraj, dvije najtvrđe utakmice 14. kola završile su identičnim rezultatom (1:0).Tučepljani su minimalno slavili protiv Malog Plamena, a njihov jedini strijelac bio je Josip Milković. S tri osvojena boda DPH Tučepi skočio je na 4. mjesto, dok je Mali plamen ostao 8. Istim rezultatom kao i ova utakmica završila je i ona između DPH Torcide MR i Pizzerie Domine. Dečki iz Domine slavili su s 0:1, a pobjednički pogodak postigao je Stipe Čović.