Subota, 21 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Težak poraz Zmaja

Nogomet: Težak poraz Zmaja

Vikend je donio utakmice 13. kola 3.NL-jug. U akciji su bili i nogometaši Zmaja, koje je čekalo gostovanje kod susjednog (na ljestvici) Kamena. S obzirom da dubrovački GOŠK polako počinje skupljati bodove, pretposljednjem Zmaju ovo je bila prilika da pobjedom još malo poveća prednost nad klubom s Lapada. Nažalost, igrači Gorana Šušnjare u tome nisu uspjeli te su novim porazom još malo zakomplicirali svoju situaciju.

Zmajevci su u 13. kolu išli na noge Podbabljanima, koji također su također tražili priliku za bijeg iz opasne zone. Kamen je pred svojim navijačima odigrao odličnu utakmicu i došao do zaslužene pobjede (3:0). Na prvi pogodak čekalo se do 36. minute, kada Roko Kujundžić zabija za 1:0. Stečena prednost Kamenu je dala krila za nastavka utakmice te je s novim dvama pogocima riješio sve dileme oko pobjednika.

Oba gola za Podbabljane postigao je Petar
Kljenak (prvog u 64., a drugog u 88. minuti), koji je zahvaljujući tome potvrdio pobjedu Kamena i donio mu važna tri boda u borbi za ostanak.

Zmaj je ovim porazom dodatno zakomplicirao svoju situaciju i sada mu dubrovački GOŠK sve opasnije prijeti. Žele li pobjeći prema sredini ljestvice, Zmajevci će se čim prije morati probuditi. Prva prilika za to bit će već sljedećeg vikenda, kada u Makarsku dolazi Neretva. Ogledi s Neretljanima nikada nisu bili lagani, pa je za očekivati da nas i ovaj put čeka jedna vrlo borbena i neizvjesna utakmica.