Petak, 20 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTTENIS Luka Ereš drugi na Zadar Openu

TENIS Luka Ereš drugi na Zadar Openu

Športski centar Višnjik ovog je tjedna bio domaćin Zadar Opena, Tennis Europe turnira trećeg ranga uzrasta do 14 godina na kojem je nastupio i naš Makaranin Luka Ereš i ostvario najveći uspjeh do sada. U singlu je bio drugi,dok je u parovima ostvario također drugo mjesto!

Prvo kolo je odigrao protiv Zureka (Polj) 6:3,6:2. U drugom kolu ga je čekao Gianpaolo Wollenberg (Aus) 6:0,6:2. Srijeda je bila najveći izazov jer je u trećem kolu trebao pobijediti drugog nositelja Olega Chiburaeva (Rus). Kod vodstva 4:0 našeg igrača u prvom setu,Rus mu je predao meč zbog ozljede te je tako ušao među osam najboljih.

U četvrfinalu ga je čekao Španjolac Eric Badenes Giner kojeg je bez većih problema dobio 6:3,6:3 te ušao u polufinale.Za finale je odigrao možda i najbolji meč na turniru svladavši Rumunja i trećeg nositelja Serbana Rusa Apana 6:3,6:3.

Tako je spojio pet mečeva i došao do finala gdje ga je čekao prvi nositelj i državni prvak Jou-George Gnjidic(Hrv). Finale je završilo 7:5,6:1 za Gnjidića koji je meč dobio zahvaljujući iskustvu koje je na kraju presudilo. Tako je Ereš ostvario drugo mjesto što mu je dosadašnji najbolji rezultat na europskim turnirima.

U paru sa Lukom Basarom (Hrv) je također osvojio drugo mjesto. U finalu su izgubili od talijanskog para Bardelli/Di Floro 6:0,6:2.

Slijedi ekipno natjecanje gdje nastupa za Split 1950 koji je od ove godine njegov novi klub.