Subota, 21 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTRagbi: Odlična Hrvatska potopila Ukrajince

Ragbi: Odlična Hrvatska potopila Ukrajince

Nakon prošlotjednog poraza u Češkoj (48:22), hrvatski ragbijaši u 2. kolu ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni Trophy divizije. U utakmici igranoj u Makarskoj naša reprezentacija došla je do uvjerljive pobjede protiv Ukrajine i nanijela joj drugi poraz u natjecanju. đ

Hrvatska je od prve minute zagospodarila terenom i preuzela konce igre u svijen ruke, što ju je ubrzo dovelo u rezultatsku prednost (0:5).U drugoj polovici prvog poluvremena Hrvatska je pojačala ritam i na pogon Buljanovića i Newtona stigla do uvjerljivih 0:20. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao te je Hrvatska na odmor otišla s viskom prednošću.

Drugo poluvrijeme počelo je prilično borbeno. Ukrajinci su od početka krenuli s učestalim napadima, ali hrvatska obrana djelovala je odlično te svojim protivnicima nije dopustila priliku za polaganje. Nakon dvadesetak minuta velike borbe, Hrvatska je u 66. minuti povela s 0-27. Desetak minuta prije kraja, Ukrajinci ipak dolaze do prvog polaganja. Bila je to jedna sumnjiva situacija u kojoj nije odmah bilo vidljivo je li lopta prešla crtu, no španjolski suci pokazali su na prve poene za Ukrajinu, koja je tako dobila priliku iz pretvaranja još malo smanjiti rezultatski zaostatak (u čemu su i uspjeli).

Ipak, ulaskom Filipa Perice hrvatska reprezentacija dobila je dodatnu svježinu te je dvama novim polaganjima (za koja je zaslužan upravo spomenuti Perica) riješila sve dileme oko pobjednika. Naši reprezentativci otišli su na 5:41 i tako potvrdili svoju prvu pobjedu u ovosezonskom izdanju Trophy divizije.

Hrvatska reprezentacija odigrala je jednu odličnu utakmicu u kojoj je makarska publika mogla istinski uživati. Iako je kiša, koja je padala sve do neposredno pred početak utakmice utjecala na posjećenost, svi prisutni bili su velika podrška igračima Anthonyja Poše. Makarska publika je tijekom svih 80 minuta bila 16. igrač hrvatske reprezentacija, što je našim dečkima zasigurno bio veliki poticaj da daju sve od sebe i dođu do prve pobjede.

Iako su svi odigrali na visokoj razini, poseban obol ovom slavlju dali su Matej Buljanović, Jason Newton i Filip Perica, koji su bili najučinkovitiji u našim redovima.Naša reprezentacija ponovno će zaigrati u Makarskoj sljedeće subote a ovaj put suprostavit će joj se reprezentacija Švedske.