Ponedjeljak, 28 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTOdbojka: Velika pobjeda makarskih odbojkašica, srušile lidera i preuzele vrh

Odbojka: Velika pobjeda makarskih odbojkašica, srušile lidera i preuzele vrh

Odigrano je 3. kolo 2.HOL-Jug Ž. Odbojkašice Makarske ovaj su se tjedan našle pred vrlo teškim izazovom. Naime, naše cure čekalo je gostovanje kod vodećeg Splita III, koji je utakmicu dočekao s maksimalnim učinkom.

Riječ je o trećoj ekipi Splita, koji je ove sezone član Prve lige. Samim time, jasno je da domaćoj ekipi kvalitete definitivno ne manjka te je u subotnju utakmicu ušla kao favorit. Makarska se pak nadala da bi mogla ponoviti dobru igru iz prošlog kola, što se na kraju i ostvarilo. Naše odbojkašice odigrale su odlično od prvog do posljednjeg poena, te su slavili s 0:3.

Posebno dominantne Makaranke su bile u prvom setu, koji su dobile s 15:25. Najizjednačeniji bio je drugi set, u kojem su naše cure slavile s 23:25. Posljednji, treći set okončan je rezultatom 17:25.

Ovakvim konačnim raspletom Makarska je preuzela prvo mjesto na ljestvici, a uz to ima i jednu utakmicu mane od svojih najbližih pratitelja. Splićanke su pak doživjele prvi ovosezonski poraz, a posljedica toga je pad na treću poziciju.

Sljedeća utakmica igra se u subotu, kada će u Makarskoj gostovati Nova Mokošica.