Utorak, 22 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTOdbojka: Makarska pobjedom otvorila novu sezonu

Odbojka: Makarska pobjedom otvorila novu sezonu

Odbojkašice Makarsku novu natjecateljsku sezonu otvorile su na najbolji mogući način. U utakmici 2. kola 2.HOL-Jug naše cure su s 3:0 nadigrale Bibinje (25:8, 25:11, 25:8).

Makarska je prošlu sezonu provela u 1.HOL-Jug no rang više za njih je u ovom trenutku ipak bio malo prevelik zalogaj. Unatoč silnoj borbenosti i želji da u njemu ostane i ove sezone, u tome na kraju ipak nije uspjela. Makarke su se tako nakon godinu dana izbivanja vratila u dobro poznato okruženje, ali s iskustvom jednogodišnjeg igranja na višem nivou, što bi joj moglo biti od velike koristi.

U prvom kolu sezone 2024./2025. naše odbojkašice trebale su gostovati kod Benkovca, ali ta utakmica je odgođena. Makarska je tako svoj premijerni ovosezonski nastup imala tek prošli vikend kada je pred svojim navijačima ugostila Bibinje. Riječ je o ekipi koja je već godinama jedna od najlošijih ekipa lige, a ako je suditi po uvodnoj utakmici da se naslutiti da ih očekuje još jedna teška sezona.

Naše odbojkašice bile su favoritkinje, a taj status na kraju su i potvrdile. Makarska je dominirala od prve do posljednje sekunde te je slavila u tri uvjerljiva seta. Posebno raspoložena bila je u prvom i trećem, u kojem je svoje protivnice ostavila na jednoznamenkastom broju poena (oba seta su završila s 25:8).

Makarska je tako sezonu otvorila vrijednom pobjedom, a imajući na umu ono što joj slijedi za svega par dana, ovaj rezultat od velike je važnosti za nju. Naime, u 3. kolu čeka je gostovanje kod vodećeg Splita III, koji je u prva dva kola ostvario isto toliko pobjeda.Splićanke i Makaranke igraju u subotu, 26.10. u 13:30.