Petak, 20 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNovo Vrijeme dominantno protiv aktualnog lidera

Novo Vrijeme dominantno protiv aktualnog lidera

15. kolo velikim derbijem u Makarskoj zaključili su Novo Vrijeme i Futsal Pula. Bila je to odlična utakmica puna dinamike i izglednih prilika, a nakon 40 minuta velika pobjeda pripala je domaćinima. Novo Vrijeme do trijumfa je došlo na dominantan način, slavivši s 4:1.

Prvu izgledniju priliku vidjeli smo u trećoj minuti kada Vukmir dalekometnim udarcem pogađa vratnicu. Ubrzo potom makarski “bijeli” neoprezno gube jednu loptu duboko u protivničkoj polovici pa se Mataja sjurio u kontru. Međutim, nije najbolje zahvatio loptu te Bašković nije imao pretežak zadatak.

Novo Vrijeme lošije je otvorilo utakmicu, no nakon par minuta uspjeli su se konsolidirati i odgovoriti na najbolji mogući način. Naime, njihov prvi opasniji pokušaj prema vratima Gozija ujedno je bio i pogodak. Bio je to siloviti udarac Barbarića, koji je neobranjivo pogodio iza leđa brazilskog vratara. Nakon toga domaćini su nastavili s pritiskom prema vratima Puljana te su u 6. minuti imali još jednu veliku priliku. Lima se našao potpuno sam na lijevoj strani, no njegov udarac odlično je pročitao Gozi. Četiri minute kasnije, Barbarić je odličnom loptom u izglednu šansu gurnuo Jelavića, čiji udarac još brani raspoloženi golman Puljana.

U 11. minuti Puljani malo dolaze do daha te se u odličnoj prilici našao Echavarria, ali njegov udarac fenomenalno brani Bašković. Ubrzo potom domaćem golu zaprijetio je i Mataja. Pulska desetka najprije je fintom zavaljala Lasića te se našla sama pred Baškovićem. Međutim, u njegovom udarcu nije bilo preciznosti te je lopta završila u vanjskom dijelu mreže. Bila je to najveća prilika Istrijana u dotadašnjem dijelu utakmice, no i nakon nje rezultat je ostao nepromijenjen. U 19. minuti Pula radi peti akumulirani prekršaj, a slobodni udarac izvodi Horvath. Nakon par brzih kombinacija na udarac se odlučuje Barbarić te je dojam kako je lopta pogodila u ruku igrača Pule.

Iako su domaćini protestirali tražeći šesti akumulirani prekršaj sudac se nije oglasio te se igra nastavila dalje. Devet sekundi prije kraja, Grillo je prizemnim udarcem testirao Baškovića, no otišlo je to pored gola i bilo je to sve od prvih 20 minuta igre.

Na prvu priliku u nastavku nismo morali dugo čekati. U 22. minuti Mataja je ispremiješao domaću obranu nakon čega je pucao prema vratima Baškovića. Bio je to odličan udarac koji je vratar Makarana iščupao iz gornjih rašlja i spriječio da Puljani dođu do izjednačenja. Ubrzo potom domaćini uzvraćaju preko Lime, no Gozi je bio spreman na to te je spasio Futsal Pulu. U 25. minuti Daniel Moravac našao se u izglednoj situaciji, ali njegov siloviti udarac otišao je pored gola.

Minutu kasnije Barbarić je povukao kontru, a potom odlično uposlio natrčalog Lasića, koji nije uspio najbolje zahvatiti loptu te je njegov udarac otišao malo preko grede. Kako je u tom trenutku bio u punom trku, nakon udarca u naletu je udario glavom u vratnicu zbog čega su na par trenutaka svi u dvorani zanijemili. Srećom, mladi Lasić ubrzo se pridigao te je uz veliki pljesak izašao iz igre. U 29. minuti Vukmir još jednom prijeti Baškoviću, koji je bio prisiljen na novu veliku intervenciju.

Nakon toga uslijedio je period igre u kojem su domaćini dominirali te su nanizali nekoliko odličnih prilika pred golom Gozija. Međutim, vratar Pule istaknuo se trima velikim obranama te je bio nepremostiva prepreka za Lasića i Barbarića. Četiri minute prije kraja gosti dobivaju slobodnjak na rubu kaznenog prostora. Nakon kratke kombinacije Blasquez je gađao donji desni kut, ali Bašković je upisao novu veliku obranu. Odmah potom Jelavić je odjurio u kontru nakon koje je iz teške pozicije efektno zakucao loptu u mrežu i odveo Novo Vrijeme na prag pobjede.

Niti minutu kasnije na semaforu je već 3:0. Dani je ispremiješao obranu Istrijana, a odličnu solo-akciju okrunio je fenomenalnim golom za velika tri pogotka prednosti. Nakon toga Puljani prelaze na igru bez vratara, a domaćini to sjajno koriste. Lima je oduzeo jednu loptu te mu nije bilo teško pospremiti je u praznu gostujuću mrežu. Minutu prije kraja Mataja je zabio počasni pogodak za goste i postavio konačnih 4:1.

Gledatelja: 150

NOVO VRIJEME – STANOINVEST FUTSAL PULA 4:1 (1:0)

Prvi sudac: Krešimir Grgurević
Drugi sudac: Boris Stanić
Treći sudac: Luka Kovač-Levantin
Četvrti sudac: Lovre Kačunić
Delegat: Mišel Kvesić
Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Sven Anton Horvath, Toni Jelavić, Kristijan Jurilj, Roko Gašpar, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Vitor Hugo De Lima Da Silva, David Barbarić, Araujo Davi Dos Santos Melo, Jakov Mudronja, Jakša Herceg, Antonio Husičić, trener: Duje Bajrušović

STANOINVEST FUTSAL PULA: Roberto Aparecio Junior Gozi, Daniel Moravac, Dean Moravac, Manuel Jesus Blasquez Pacheco, Arthur Yann Tchato Tchapchet, David Mataja, Antonio Siljan, Felipe Echevery Echevarria, Joaquin Castro Herrero, Stefano Galešić, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Franco Agustin Grillo, Roko Ilinčić, trener: Alvaro Martinez Castillo

STRIJELCI: 1:0 Barbarić (5′), 2:0 Jelavić (36′), 3:0 Davi (37′), 4:0 Lima (38′), 4:1 Mataja (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 6 (3+3), Stanoinvest Futsal Pula 10 (5+5)