Ponedjeljak, 16 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj u posljednjih pola sata prokockao 0:2 i upisao poraz

Nogomet: Zmaj u posljednjih pola sata prokockao 0:2 i upisao poraz

Nogometaši Zmaja ovaj vikend gostovali su kod Vodica. Nakon „petarde“ u mreži Splita, igrače Gorana Šušnjare čekalo je gostovanje kod Vodica, koje su uoči utakmice imale tek jedan bod više od Zmaja.

Ni jedni ni drugi nisu dobro otvorili sezonu, pa je bilo jasno da će njihov međusobni susret nekome omogućiti bijeg iz donjeg dijela ljestvice. Očekivala se jedna tvrda i neizvjesna utakmica, no bilo je upravo suprotno. U 90 minuta postignuto je čak 6 golova, od čega nažalost četiri u mreži Zmaja.

Makarani su odlično otvorili dvoboj te je u 40. minuti na semaforu stajalo 0:2. U 19. minuti Hrvoje Spahija nespretno je ubacio loptu u vlastitu mrežu i omogućio gostima da dođu do vodstva. Par minuta prije odlaska na odmor, Zmaj preko Stipe Tokića dolazi do 0:2. Makarani su u tim trenucima izgledali dobro te se činilo da imaju sve pod kontrolom.

Nažalost po Zmaja, Vodice su podigle ritam igre i u posljednjoj trećini utakmice stigle do potpunog preokreta. Sve je počelo u 57. minuti, kada Stipe Gulam smanjuje na 1:2. Tri minute kasnije, već je 2:2. Hrvoje Spahija iskupio se za autogol i ovaj put pogodio „pravu“ metu. Vodični su tako u svega tri minute uspjeli nadoknaditi prednost Zmaja, a to im je dalo krila da krenu po sva tri boda. U 76. minuti Luka Fuštin zabija za 3:2 i dovodi Vodice na prag pobjede, a nju je ubrzo potvrdio Domagoj Prpić.

Zmaj je nakon vrlo dobrih malo manje od sat vremena u nastavku potpuno potonuo, te se na kraju u Makarsku vraća bez bodova.
Ovim porazom Zmaj je propustio priliku preskočiti svoje jučerašnje suparnike i pobjeći u mirnije vode.

Sljedeće kolo igra se već u četvrtak, a Zmaj će na svom terenu dočekati Uskok.